SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAIiIZ nadal oczekuje wzrostu napływu BIZ wobec ubiegłorocznych 8,6 mld euro

Styczniowy wzrost napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) o 22% r/r do 1,26 mld euro świadczy o tym, że inwestorzy czują się w Polsce bezpiecznie i coraz częściej reinwestują wypracowane tu zyski, uważa prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) Sławomir Majman. Podtrzymał on oczekiwania niewielkiego wz\rostu napływu BIZ w tym roku wobec ubiegłorocznych 8,6 mld euro.

PAIiIZ nadal oczekuje wzrostu napływu BIZ wobec ubiegłorocznych 8,6 mld euro

PAIiIZ podał, że na wysoki wynik BIZ w styczniu w dużej mierze wpłynęły reinwestycje, które stanowiły blisko połowę styczniowej wartości inwestycji (568 mln euro).

"Oznacza to, że zagraniczni inwestorzy czują się w Polsce bezpiecznie i wypracowane zyski coraz częściej inwestują w rozwój swojej działalności w naszym kraju" - powiedział Majman, cytowany w komunikacie agencji.

"Dobry początek roku oraz pewne ożywienie wśród inwestorów pozwalają zakładać, że 2010 r. będzie jeszcze lepszy dla inwestycji zagranicznych, a ich poziom powinien być nieco wyższy niż w ubiegłym roku" - dodał.

Na początku marca Majman zapowiadał, że napływ BIZ w bieżącym roku może wynieść około 9,0 mld euro.

PAIiIZ podała też, że obecnie prowadzi 122 projekty o łącznej wartości 4,5 mld euro, w wyniku których może powstać 33,4 tys. miejsc pracy.

"Najwięcej projektów pochodzi z USA (28), Wielkiej Brytanii (16) i Francji (11). Inwestorzy najbardziej zainteresowani są sektorem motoryzacyjnym (22 projekty), BPO (21 projektów) oraz elektronicznym (11 projektów)" - czytamy w komunikacie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PAIiIZ nadal oczekuje wzrostu napływu BIZ wobec ubiegłorocznych 8,6 mld euro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl