SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PAP rozstała się z redaktor naczelną Katarzyną Buszkowską i kierowniczką Anną Zaleską

Pracę w Polskiej Agencji Prasowej zakończyły redaktor naczelna Katarzyna Buszkowska i kierownik redakcji krajowej Anna Zaleska. Ich stanowiska objęli Radosław Gil i Mirosław Harasim. To pierwsze zmiany kadrowe po tym, jak prezesem PAP-u został Artur Dmochowski.

PAP / Radek PietruszkaArticle

Katarzyna Buszkowska pełniła funkcję redaktor naczelnej Polskiej Agencji Prasowej od stycznia 2014 roku. Wcześniej pracowała przez kilka lat jako dziennikarka w Telewizji Polskiej.

Anna Zaleska pracowała w PAP-ie od 19 lat.

Nowym redaktorem naczelnym został Radosław Gil a stanowisko kierownika działu krajowego objął Mirosław Harasim.

Radosław Gil pełnił funkcję dyrektora PAP w latach 2005-2009, a wcześniej był w Agencji szefem serwisu politycznego. Ponadto pracował jako dziennikarz w "Rzeczpospolitej" i "Panoramie" TVP2.

Mirosław Harasim poprzednio, od 2007 roku, pełnił w PAP-ie funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Wcześniej był m.in. dyrektorem wydawniczym w Brog Media Biznesu oraz pracował w PAP-ie jako zastępca kierownika zespołu społecznego w redakcji krajowej.

Artur Dmochowski jest prezesem PAP-u od 9 maja, po wygraniu konkursu na tę funkcję. Poprzednio przez kilka miesięcy był rzecznikiem prasowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a wcześniej wiele lat pracował jako dziennikarz i dyplomata.

Dołącz do dyskusji: PAP rozstała się z redaktor naczelną Katarzyną Buszkowską i kierowniczką Anną Zaleską

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jaro89
Dobra zmiana! Radek Gil to świetny fachowiec.
odpowiedź
User
True
PiS rzucił się na władzę jak
wygłodniały pies na kość. Byle się
napchać, zero merytoryczności.
Jeszcze gorsi niż PO. Tamci często nie robili nic, PiS za to przesadza w drugą. Ciekawe czy sprzątaczki już wymienili...jedynak oni nie są normalni.
odpowiedź
User
Jagna Magna
Zwalnianych z PAP dziennikarzy zapraszam, by dołączli do redaktorki Agnieszki Szymańskiej, która z poręki MArcinka MAstalerka rzecznikuje obecnice Danielowi Obajtkowi prezesowi Agencji Restrsuktoryzacji i Moderzniacji Rolnictwa (status w sądzie w Sieradzu - oskarżony), tej samej, ktrora jeszcze do niedawan z taka ochota obslugiwała dla PAP wszystkie publiczne pojawienia się i wizyty zagraniczne Prezydenta bronisława Komorowskiego i jego malżonki.
odpowiedź