SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Papież odpuszcza grzechy na Twitterze

Watykan obiecuje, że katolicy, którzy będą śledzić na Twitterze profil Franciszka i Światowych Dni Młodzieży, mogą liczyć na odpust od papieża.

Papież odpuszcza grzechy na Twitterze

Katolicy biorący udział w Światowych Dniach Młodzieży mogą liczyć na odpuszczenie grzechów przez papieża Franciszka. Nie wszyscy jednak mogą pozwolić sobie na taką podróż, w związku z czym to Kościół stara się wyjść naprzeciw ich potrzebom. Odpust mogą bowiem otrzymać również osoby śledzące wydarzenie w mediach. W tym, jak donosi „Guardian”, również na Twitterze. Watykan podkreśla jednak, że trzeba na bieżąco obserwować co dzieje się na spotkaniu młodych z papieżem. Nie można po prostu sprawdzać Twittera od czasu do czasu. Zalecana jest również modlitwa.

Kościół zastrzega jednak, że odpust cząstkowy ciągle wymaga szczerej wiary i żalu za grzechy - nie jest tylko kwestią oglądania transmisji w telewizji czy paru kliknięć myszką w sieci. Ponadto, by grzechy zostały odpuszczone, co ma przekładać się na krótszy czas spędzony w czyśćcu, wcześniej muszą zostać przebaczone.

Pod koniec ubiegłego roku na Twitterze zostało założone oficjalne konto papieża – wówczas jeszcze Benedykta XVI (czytaj o tym więcej). Można je znaleźć tutaj, natomiast pod tym adresem znajduje się konto Światowych Dni Młodzieży.

Światowe Dni Młodzieży to zapoczątkowane przez Jana Pawła II spotkania młodych katolików z papieżem, odbywające się w formie festiwalu. Tegoroczna edycja organizowana jest w Rio de Janeiro i potrwa od 23 do 28 lipca. Liczne transmisje z wydarzenia będzie można obejrzeć w kanałach TVP (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Papież odpuszcza grzechy na Twitterze

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Wspaniały Papież....życzę Jemu długich, długich lat życia,dużo,dużo zdrowia.
10 9
odpowiedź