SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Parytet w Deutsche Telekom

Deutsche Telekom wprowadził system parytetowy, który ma do 2015 roku zapewnić kobietom 30 proc. stanowisk kierowniczych średniego i wysokiego szczebla.

Największy europejski operator telekomunikacyjny jest pierwszą dużą firmą z Niemiec, która zdecydowała się na taki krok.

"Większa liczba kobiet w kierownictwie umożliwi nam po prostu lepsze funkcjonowanie. Nie chodzi tu o wprowadzanie błędnie pojmowanego egalitaryzmu. To kwestia społecznej sprawiedliwości i kategorycznej konieczności dla naszego sukcesu" - powiedział René Obermann, dyrektor wykonawczy Deutsche Telekom.

Obecnie kobiety zajmują tylko 13 proc. stanowisk kierowniczych w firmie. Dla porównania, stanowią one 60 proc. ogółu absolwentów kierunków biznesowych w Niemczech.

Z kolei jak wynika z danych instytutu badawczego DIW, zaledwie 2,5 proc. członków zarządów 200 największych niemieckich firm stanowią kobiety.

Dołącz do dyskusji: Parytet w Deutsche Telekom

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl