SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Patentus chce w 2010 r. zwiększyć przychody o kilka milionów złotych

Spółka Patentus po bardzo udanym 2009 r., w tym roku chce poprawić przychody o co najmniej kilka milionów złotych, wynika z poniedziałkowej wypowiedzi prezesa spółki, Józefa Dudy.

Patentus chce w 2010 r. zwiększyć przychody o kilka milionów złotych

"Jesteśmy zadowoleni, iż pomimo wyraźnego spowolnienia gospodarczego, udało nam się zrealizować ambitne prognozy finansowe. Utwierdza nas to w przekonaniu, iż obrana przez nas strategia spółki jest jak najbardziej słuszna. Spodziewamy się, że w bieżącym roku nasze przychody wzrosną co najmniej o kilka milionów złotych" - powiedział cytowany w komunikacie Józef Duda.

Przychody ze sprzedaży w 2009 r. wyniosły 72,23 mln zł wobec 68,11 mln zł rok wcześniej (+6,0%), natomiast zysk netto wyniósł 7,03 mln zł wobec 6,45 mln zł (+9,0%).

Na początku marca w rozmowie z agencją ISB Duda zapowiadał, że "byłby zadowolony, gdyby przychody w 2010 r. wzrosły po raz kolejny o 10 mln zł rocznie, czyli sięgnęły ok. 80 mln zł".

Spółka podtrzymała, że jej strategia zakłada m. in. umacnianie pozycji Patentusa w segmencie urządzeń oraz maszyn górniczych. Jednocześnie w celu dywersyfikacji oferowanych usług i produktów, spółka będzie kontynuować sprzedaż swoich wyrobów poza segment górniczy (energetyka, cementownie, elektrociepłownie).

Natomiast długofalowa strategia spółki zakłada wzrost przychodów do 150-200 mln zł w ciągu najbliższych 2-3 lat. Będzie to możliwe jedynie w przypadku stworzenia grupy kapitałowej zbudowanej poprzez akwizycję kilku podmiotów, których produkty uzupełnią ofertę Patentusa.

Spółka zamierza również kontynuować rozmowy z chińską firmą Tongmei w celu utworzenia spółki joint venture w Chinach oraz wybudowania fabryki przenośników zgrzebłowych, które byłyby produkowane w Chinach, Rosji, Indiach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Patentus chce w 2010 r. zwiększyć przychody o kilka milionów złotych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl