SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Patostreamer Wojciech Olszański zatrzymany, ma odbyć karę więzienia

Wojciech Olszański vel. Aleksander Jabłonowski został zatrzymany w celu odbycia kary pozbawiania wolności - poinformował w mediach społecznościowych jego współpracownik Marcin Osadowski.

Wojciech Olszański (screen: YouTube/Telewizja wPolsce) Article

Do zatrzymania Olszańskiego doszło 1 listopada. - W dzień ważnego dla wszystkich Polaków święta, Wojciech Olszański, przywódca ruchu Rodaków Kamratów oraz wyrosłej na jego bazie partii politycznej, w czasie odbywania dozoru policyjnego został zatrzymany celem odbycia wyroku pozbawienia wolności - poinformował współpracownik patostremera Marcin Osadowski.

- Wojciech Olszański nie był informowany, że takie postępowanie wobec jego osoby się toczyło i że zapadło przeciwko niemu jakiekolwiek orzeczenie skazujące. Wszelkie informacje ze strony organów ścigania  sądu dotyczące tego postępowania były prawdopodobnie skierowane na adres domowy Wojciecha Olszańskiego w czasie przebywał niesłusznie aresztowany w zakładzie karnym w Potulicach - opisuje Marcin Osadowski.

To nie pierwszy raz, kiedy Olszański trafia w ręce służb. Prorosyjski przywódca polskich Kamratów, znany z antysemickich czy antyukraińskich wypowiedzi, pod koniec stycznia został zatrzymany przez policję na antyszczepionkowej demonstracji w Bydgoszczy, kiedy groził ze sceny politykom z okrzykiem "Kamraci, to jest kij na poselski ryj".

Kolejny raz w ręce policji wpadł we wrześniu, w trakcie spotkania ze swoimi fanami w miejscowości Grunwald. Jak informował wtedy Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, "lider prorosyjskich faszystów został wyciągnięty z gospody, gdzie naradzał się i prowadził spotkanie liderów bojówek faszystowskich z całego kraju".

W sierpniu Olszański został oskarżony o zorganizowanie antysemickiego spotkania w Kaliszu. , Podczas marszu uczestnicy spalili kopię „Statutu Kaliskiego” (wydany w 1264 roku przywilej dla Żydów, gwarantował m.in. istnienie sądów żydowskich).

Kim jest Wojciech Olszański

Jak podawał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, w tej sprawie Olszański razem z Marcinem Osadowskim zostali aresztowani. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu postawiła Olszańskiemu kolejne zarzuty związane z zaatakowaniem i naruszeniem nietykalności białoruskiego opozycjonisty, który protestował przeciwko reżimowi Łukaszenki i Putina.

- Te dodatkowe zarzuty mogą oznaczać, że Olszański, który liczył na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu - może dostać wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności i trafić jednak do zakładu karnego - informował OMZRiK.

Wojciech Olszański (występujący pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski) to prorosyjski patostreamer słynący z nienawistnego języka. Jest otwarcie prorosyjski i antyzachodni, głosi poglądy dyskryminujące osoby LGBT+, antysemickie i antyklerykalne. Do jego dokonań należy m.in. obrażanie prezydenta, naczelnego rabina Polski czy grożenie dziennikarzowi TVN.

Dołącz do dyskusji: Patostreamer Wojciech Olszański zatrzymany, ma odbyć karę więzienia

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jego głowa
Nareszcie świetny news co do tego typa. Oby jak najdłużej wąchał żarcie zza krat.
52 42
odpowiedź
User
?
Czy to ten, który chwalił Iwana Sierowa w rozmowie z ambasadorem Rosji?
31 16
odpowiedź
User
Jack
Świetnie, ale czy trzeba o tym pisać tutaj, na stronie poświęconej ważnym sprawom? Tego pana lepiej zapomnieć.
36 28
odpowiedź