SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Patostreamer Wojciech Olszański zatrzymany, ma odbyć karę więzienia

Wojciech Olszański vel. Aleksander Jabłonowski został zatrzymany w celu odbycia kary pozbawiania wolności - poinformował w mediach społecznościowych jego współpracownik Marcin Osadowski.

Do zatrzymania Olszańskiego doszło 1 listopada. - W dzień ważnego dla wszystkich Polaków święta, Wojciech Olszański, przywódca ruchu Rodaków Kamratów oraz wyrosłej na jego bazie partii politycznej, w czasie odbywania dozoru policyjnego został zatrzymany celem odbycia wyroku pozbawienia wolności - poinformował współpracownik patostremera Marcin Osadowski.

- Wojciech Olszański nie był informowany, że takie postępowanie wobec jego osoby się toczyło i że zapadło przeciwko niemu jakiekolwiek orzeczenie skazujące. Wszelkie informacje ze strony organów ścigania  sądu dotyczące tego postępowania były prawdopodobnie skierowane na adres domowy Wojciecha Olszańskiego w czasie przebywał niesłusznie aresztowany w zakładzie karnym w Potulicach - opisuje Marcin Osadowski.

To nie pierwszy raz, kiedy Olszański trafia w ręce służb. Prorosyjski przywódca polskich Kamratów, znany z antysemickich czy antyukraińskich wypowiedzi, pod koniec stycznia został zatrzymany przez policję na antyszczepionkowej demonstracji w Bydgoszczy, kiedy groził ze sceny politykom z okrzykiem "Kamraci, to jest kij na poselski ryj".

Kolejny raz w ręce policji wpadł we wrześniu, w trakcie spotkania ze swoimi fanami w miejscowości Grunwald. Jak informował wtedy Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, "lider prorosyjskich faszystów został wyciągnięty z gospody, gdzie naradzał się i prowadził spotkanie liderów bojówek faszystowskich z całego kraju".

W sierpniu Olszański został oskarżony o zorganizowanie antysemickiego spotkania w Kaliszu. , Podczas marszu uczestnicy spalili kopię „Statutu Kaliskiego” (wydany w 1264 roku przywilej dla Żydów, gwarantował m.in. istnienie sądów żydowskich).

Kim jest Wojciech Olszański

Jak podawał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, w tej sprawie Olszański razem z Marcinem Osadowskim zostali aresztowani. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu postawiła Olszańskiemu kolejne zarzuty związane z zaatakowaniem i naruszeniem nietykalności białoruskiego opozycjonisty, który protestował przeciwko reżimowi Łukaszenki i Putina.

- Te dodatkowe zarzuty mogą oznaczać, że Olszański, który liczył na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu - może dostać wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności i trafić jednak do zakładu karnego - informował OMZRiK.

Wojciech Olszański (występujący pod pseudonimem Aleksander Jabłonowski) to prorosyjski patostreamer słynący z nienawistnego języka. Jest otwarcie prorosyjski i antyzachodni, głosi poglądy dyskryminujące osoby LGBT+, antysemickie i antyklerykalne. Do jego dokonań należy m.in. obrażanie prezydenta, naczelnego rabina Polski czy grożenie dziennikarzowi TVN.

Dołącz do dyskusji: Patostreamer Wojciech Olszański zatrzymany, ma odbyć karę więzienia

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jego głowa
Nareszcie świetny news co do tego typa. Oby jak najdłużej wąchał żarcie zza krat.
odpowiedź
User
?
Czy to ten, który chwalił Iwana Sierowa w rozmowie z ambasadorem Rosji?
odpowiedź
User
Jack
Świetnie, ale czy trzeba o tym pisać tutaj, na stronie poświęconej ważnym sprawom? Tego pana lepiej zapomnieć.
odpowiedź