SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Ciacek po odejściu z Kantara zakłada Research Collective

Paweł Ciacek - do lipca br. client service director w firmie badawczej Kantar Polska - wraz z grupą badaczy i menadżerów utworzył nową firmę o profilu ekspercko-badawczym - Research Collective.

Paweł CiacekPaweł Ciacek

Obok kompetencji badawczo strategicznych (docelowo nowa firma ma działać we wszystkich podstawowych obszarach badawczych jak: badania konsumentów, badania marki i produktu, badania shopperowe), firma będzie miała dział realizacji zajmujący się badaniami f2f (face to face) współpracując również w tym zakresie z firmą Kantar.

- Pandemia nie zmieni wszystkiego, ale nic już nie będzie takie samo. Również marketing. To dobry moment, aby inaczej spojrzeć na rolę marek, kulturę konsumencką, zakres ekspertyz rynkowych. Potrzeba świeżego myślenia i przewidywania - ocenia Paweł Ciacek.

Wraz z nim do nowej firmy przechodzą m. in. Krzysztof Jodłowski, account director, w Kantar Polska, który współtworzył projekt badawczy i społeczny „Ziemianie atakują”, oraz Piotr Łukasiewicz, senior consultant, w Kantar Polska od 2008 roku, odpowiedzialny za analizy kulturowe oraz doroczne raporty trendowe pod marką „Trendozbiór”.

Research Collective ma rozwijać kompetencje zarówno w zakresie trendów konsumenckich i kulturowych, jak i o charakterze foresightowym. W tym zakresie będzie współpracować z Kantarem, a w budowaniu strategii pro środowiskowych - z firmą Lata Dwudzieste, niedawno powstałym butikiem strategiczno-kreatywnym.

Ciacek jednym ze współzałożycieli SMG/KRC Poland

Paweł Ciacek był w 1990 jednym ze współzałożycieli SMG/KRC Poland, obecnie Kantar Polska. Odpowiadał m.in. za wprowadzanie nowych narzędzi oraz badania strategii marek i komunikacji.

Ciacek jest kolejnym managerem, który odszedł z Kantar Polska po 20 latach pracy. Na początku lipca rozstał się z nią także Mateusz Galica, który założył właśnie butik strategiczno-kreatywny Lata Dwudzieste.

Dołącz do dyskusji: Paweł Ciacek po odejściu z Kantara zakłada Research Collective

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
M
Gratulacje!!!
odpowiedź
User
ds
Podobnie jak w TVNie. Gdy korporacja zaczyna rozliczazać za komptenecje a nie patrzy na uprzywilejowajne pochodzenie ...masa „odejść”
Ścieli mu pewnie pensje o 70% kazali wreszcie przycjodzić do robotyreularnie no to zakłada coś tam.

Bardzo dobrze, jeszcze przed emeryturą będzie musiał zacząć popracować.
odpowiedź