SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Paweł Moskalewicz odchodzi z TVP Info. „Kompromisy, na które nie chciałem się godzić”

Redaktor naczelny dwutygodnika „Forum” Paweł Moskalewicz zdecydował się zakończyć współpracę z kanałem TVP Info, w którym był wydawcą pasma wieczornego. Uzasadnia to ostatnimi zmianami w kanale.

Article

- Zbyt wiele fajnych osób nagle zniknęło z newsroomu, a każdy kolejny dzień pracy wymagałby kompromisów, na które nie chciałem i nie mogłem się godzić - napisał Moskalewicz w pożegnalnym mailu wysłanym w poniedziałek do współpracowników.

Z TVP Info współpracował od września 2013 roku. Wcześniej, w latach 2010-2011, był w stacji zastępcą kierownika serwisów informacyjnych.

Moskalewicz pracował też wcześniej m.in. jako zastępca redaktora naczelnego w „Przekroju”, wydawca we „Wprost”, zastępca redaktora naczelnego w „Bloomberg Businessweek Polska”, a od września ub.r. jest redaktorem naczelnym dwutygodnika „Forum”.

Od półtora tygodnia dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej jest Mariusz Pilis, szefem TVP Info - Grzegorz Adamczyk, a funkcję szefa publicystki kanału objął Michał Rachoń. Ze stacji zwolniono dziennikarzy Jarosława Kulczyckiego, Piotra Maślaka, Adama Federa i Joannę Osińską, Karolina Lewicka sama zrezygnowała, a dziennikarka „Gazety Wyborczej” Dominika Wielowieyska w geście solidarności ze zwolnionymi od lutego nie będzie już prowadzić programu „Puenta”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Moskalewicz odchodzi z TVP Info. „Kompromisy, na które nie chciałem się godzić”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wiedzma
Bardzo porządny gość. Powodzenia poza TVP :)
30 21
odpowiedź
User
Kadrowy
Bardzo dobrze. Czas skończyć z obsadzaniem 5 etatów, aby na takich ludzi pracowali dziennikarze na śmieciówkach za stawki kasjerki z Tesco. Przyda się popracować dla Forum, bo spore spadki pismo zanotowano. Chyba etat i pensja jest tam wystarczająca.
29 21
odpowiedź
User
widz
Dokładnie widać jak poprzednia władza traktowała TVP. Koleś wpadał sobie na kilkanaście dyżurków dorobić wieczorami w Info, bo do 16 pracował w gazecie. Inna koleżanka przyjeżdżała do Warszawy tylko na 1 tydzień w miesiącu, kumulowała po kilka dyżurów dziennie, trzaskała kasę - a potem fruuuuu hodować alpaki :) Najwyższa pora skończyć z takimi praktykami. Mam nadzieję, że nowa władza stworzy wreszcie profesjonalny zespół ludzi związanych z TVP i traktujących pracę poważnie, a nie jak dodatkową fuchę. Ta firma na to zasługuje, widzowie też.
28 22
odpowiedź
User
kl
Paweł, powodzenia, trzymaj się!
23 19
odpowiedź
User
hk
idź i nie wracaj
20 23
odpowiedź