SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Paweł Sołtys w Radiu 357. "Muzykę Ciszy" Marka Niedźwieckiego słuchało 40 tys. osób

Audycję Marka Niedźwieckiego "Muzyka Ciszy" w dniu premiery 1 listopada słuchało 40 tys. osób. W ciągu dwóch dni nadawania Radio 357 "Przedpremierowo" zgromadziło 100 tys. słuchaczy. Do stacji we wtorek wieczorem oficjalnie dołączył Paweł Sołtys.

Radio 3/5/7 zaczęło zbiórkę w internecie Article

„Muzyka Ciszy” była nadawana premierowo 1 listopada od godziny 19.00 do 21.00, można jej było słuchać na platformach Open FM i WP Pilot (należących do Wirtualnej Polski).

Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl, w dniu premiery słuchało jej 40 tys. osób, a przez dwa dni stacja „Radio 357 Przedpremierowo” zgromadziła 100 tys.

Radio 357 Przedpremierowo

Do tej pory Radio 357 nadawało pojedyncze audycje m.in. poranne pasmo prowadzone przez Marcina Łukawskiego, programy Piotra Stelmacha i Oli Budki.

Z kolei w środę, 4 listopada swoje audycje poprowadzą Marta Malinowska i Marcin Cichoński (kolejno o 19.00 i o 20.00), będzie można ich słuchać w Open FM. - W środę o 19:00 nasi autorzy wystawią muzyczne drogowskazy: Marta Malinowska zaprezentuje ciepły jesienny umilacz listopadowy a Marcin Cichoński poda klimatyczną i rockową miksturę na dobry nastrój – poinformowała stacja.

Paweł Sołtys dołączył do zespołu

We wtorek wieczorem podczas live'a z Michałem Olszańskim na YouTube dziennikarz ogłosił, że do zespołu dołączy Paweł Sołtys.

Początkowo miał on łączyć pracę w redakcji „Pulsu Biznesu” z obowiązkami w Radiu 357, jednak w ubiegłym tygodniu wydawca dziennika ogłosił, że redaktor rozstaje się z firmą.

Sołtys do tej pory zajmował się tematami związanymi z gospodarką i biznesem, dziennikarz były związany z Bonnier Business Polska od 2017 roku. Wcześniej przez 10 lat pracował w Radiowej Trójce, skąd został dyscyplinarnie zwolniony. Po tym jak złożył pozew w sądzie pracy przywrócono go do pracy w Polskim Radiu, skąd ostatecznie odszedł na początku 2018 roku.

Do zespołu rozgłośni dołączył w tym tygodniu także Patrycjusz Wyżga, który odszedł z Trójki i przeszedł do Wirtualnej Polski. Radio będą tworzyli również m.in. Marek Niedźwiecki, Kuba Strzyczkowski, Katarzyna Borowiecka, Michał Olszański, Aleksandra Budka, Marcin Łukawski, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach czy Gabi Darmetko.

Nadawanie w grudniu, wcześniej wersja radia "0.9"

Stacja ma zacząć nadawanie w grudniu, ale po przekroczeniu progu 350 tys. zł ma zostać uruchomione Radio w wersji „0.9”, - Można je potraktować jak rozbieg albo wersję testową Radia 357. Będzie z pewnością mniej wystawne niż nasza docelowa forma (mniej publicystyki, rzadsze serwisy informacyjne, mniej sportu i spraw międzynarodowych), będzie na pewno nadawać krócej (10- 12 godzin dziennie?), ale... BĘDZIE – tłumaczyła stacja.

Radio 357 będzie spółką komandytową ze spółką z o.o. w roli komplementariusza (odpowiada ona za bieżące zarządzanie firmą). Spółdzielnia dziennikarska oraz spółka z o.o. będzie miała wpływ na skład zarządu, a spółdzielnię tworzą dziennikarze, którzy na co dzień będą wchodzić w skład redakcji. Właścicielami spółki komandytowej będą również Kuba Strzyczkowski oraz Marek Niedźwiecki.

We wtorek na koncie zbiórki było ponad 317 tys. zł, liczba patronów przekroczyła granicę 12,6 tys. osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Paweł Sołtys w Radiu 357. "Muzykę Ciszy" Marka Niedźwieckiego słuchało 40 tys. osób

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Slabo
40 tysięcy, po tylu latach na ogolnopolskiej antenie... No słabiutko.
Od lat juz ciążył Trójce.
odpowiedź
User
:(
Marek, trochę pokory. Masz sluchalnosc na poziomie Skierniewic.
odpowiedź
User
40 tysięcy...
Tyle lat się puszyl, no i wyszły fakty.
odpowiedź