SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Penta i Ipopema FIZ będą konsolidować rynek mrożonek w Polsce

Penta Investments, 100-proc. udziałowiec spółki Iglokrak, oraz Ipopema FIZ zawarły porozumienie w sprawie połączenia spółek Iglokrak i Iglotex, poinformowała spółka w komunikacie. Transakcja zaowocuje powstaniem największego w Polsce dystrybutora mrożonek i jednej z kluczowych grup produkujących wyroby mrożone.

„Głównym celem holdingu jest konsolidacja krajowego rynku artykułów mrożonych i dystrybucji tego asortymentu dla branży detalicznej i gastronomicznej. Decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKIK) w sprawie fuzji jest oczekiwana do końca 2010 r." - czytamy w komunikacie.

„Naszym celem jest osiągnięcie wzrostu przychodów połączonej grupy Iglokrak-Iglotex do 1,5 mld zł w ciągu minimum 5 lat. Penta deklaruje swoje pełne zaangażowanie w tę inwestycję w tym okresie oraz wsparcie Prezesa Tadeusza Włodarczyka. Jesteśmy przekonani, że fuzja dwóch uzupełniających się podmiotów stanowi unikatową szansę na odegranie decydującej roli w procesie konsolidacji rynku oraz stymulowaniu dynamiki branży produktów mrożonych" – powiedział dyrektor inwestycyjny Penta Investments w Polsce Rafał Sosna, cytowany w komunikacie.

Penta Investments, jako właściciel Iglokraka – i Ipopema FIZ – reprezentująca Iglotex – będą dysponować równymi, 50-proc. udziałami w połączonym podmiocie. Strony uzgodniły zamiar wprowadzenia akcji spółki do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ciągu najbliższych 5 lat.

„Chcemy oferować nasze usługi na terenie całego kraju, a konsolidacja polskiego rynku otwiera wiele związanych z tym możliwości. Aktualnie obserwujemy wzrost zainteresowania ze strony mniejszych, lokalnych firm, które chcą przyłączyć się do naszej inicjatywy i stać się częścią Grupy. Rozważamy wszystkie pojawiające się oferty akwizycji" – wyjaśnił prezes Iglotex Tadeusz Włodarczyk.

W ocenie obu podmiotów w wyniku fuzji spółek Iglokrak i Iglotex utworzony zostanie największy w Polsce dystrybutor produktów mrożonych oraz istotny gracz w segmencie dostaw tego asortymentu dla gastronomii. Powstały przez połączenie podmiot pozostanie głównym dostawcą mrożonek produkcji własnej oraz innych marek, jak również dystrybutorem dla branży HoReCa.

Iglotex jest największym w północnej Polsce dystrybutorem i producentem żywności mrożonej oraz lodów, a także jednym z wiodących dostawców tych produktów dla branży detalicznej i gastronomicznej. Firma ma również wiodącą pozycję wśród producentów mrożonek w Polsce.

Iglokrak jest wiodącym dostawcą i producentem mrożonek oraz lodów dla handlu detalicznego i gastronomii (HoReCa), zajmującym pozycję lidera w południowej Polsce. W 2009 roku Grupa Iglokrak odnotowała przychody w wysokości około 330 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Penta i Ipopema FIZ będą konsolidować rynek mrożonek w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl