SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Petrolinvest: 50 mln USD kredytu z EBOR-u na kontrakt OTG

Spółka Petrolinvest, która w marcu 2010 roku zawarła umowę kredytową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR) na kredyt w wysokości nie wyższej niż 50 mln USD, na mocy aneksu przedłużyła termin na uruchomienie kredytu do 30 czerwca z 31 marca 2012 roku, wynika z komunikatu spółki. Petrolinvest podał, że kredyt ma zostać przeznaczony na prace poszukiwawczo-wydobywcze w Kazachstanie, w ramach kontraktu OTG.

Petrolinvest: 50 mln USD kredytu z EBOR-u na kontrakt OTG

"Przedłużenie okresu obowiązywania umowy kredytowej z EBOR pozwoli nam na dokończenie prowadzonych obecnie rozmów w sprawie dostosowania finansowania udostępnionego przez tę instytucję do naszej nowej strategii rozwoju w Kazachstanie. Wraz ze sprzedażą niestrategicznych aktywów, czyli spółek Emba i Profit, chcemy skoncentrować się na aktywie o największym potencjale dla Petrolinvestu, czyli kontrakcie OTG w Kazachstanie" - powiedział prezes Petrolinvestu Bertrand Le Guern, cytowany w komunikacie.

Le Guern podkreślił, że finansowanie z EBOR-u spółka chce wykorzystać wyłącznie w ramach kontraktu OTG, w celu jak najszybszego przeklasyfikowania zasobów węglowodorów do kategorii zasobów potwierdzonych i rozpoczęcia ich eksploatacji. "Współpraca z EBOR w tym zakresie doskonale wpisuje się również w nasz strategiczny alians z francuskim koncernem Total, z którym współpracujemy w ramach struktury Koblandy" - podsumował.

W związku z dobrymi wynikami prac poszukiwawczych na odwiercie Shyrak 1, podsumowanymi raportem niezależnego eksperta McDaniel & Associates Consultants Ltd z października 2011 roku, Petrolinvest zdecydował o koncentracji działań spółki na inwestycjach w ramach Kontraktu OTG oraz sprzedaży spółek TOO Emba Jug Nieft oraz TOO Company Profit.

Zgodnie z raportem wykonanym przez McDaniel & Associates zasoby perspektywiczne kontraktu OTG wynoszą 1 909,2 mln boe, natomiast zasoby z uwzględnieniem prawdopodobieństwa sukcesu (wartość średnia) 555,9 mln boe.

W kwietniu 2012 roku Petrolinvest przedstawił wycenę kontraktu OTG, przygotowaną przez McDaniel & Associates, która oszacowuje wartość 88,1% udziałów Petrolinvestu w zasobach Kontraktu na kwotę 2,332 mld USD. Wycena, czyli NPV, oznacza wartość, jaką ma przynieść ta inwestycja, po wszystkich nakładach inwestycyjnych, kosztach wydobycia i kosztach operacyjnych, podatkach i dodatkowo, przy uwzględnieniu (- 10%) stopy dyskontowej, w całym okresie analizy.

W marcu 2010 roku spółka Petrolinvest, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zawarła umowę z EBOR-em, na podstawie której bank udzielił kredytu w wysokości nie wyższej niż 50 mln USD. Całość lub część kredytu może zostać zamieniona na akcje spółki.

Kredyt jest oprocentowany w oparciu o stawkę LIBOR powiększoną o 3,5% marży w stosunku rocznym. Okres kredytowania wynosi 3 lata od dnia zawarcia umowy kredytowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Petrolinvest: 50 mln USD kredytu z EBOR-u na kontrakt OTG

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl