SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Pięć nowych aparatów Nikona

Nikon zaprezentował pięć nowych aparatów serii Coolpix oraz zupełnie nową usługę Coolpix Connect.

Nikon COOLPIX S10

Łącząc wysoką jakość zdjęć, 10-krotny zoom i stylową konstrukcję, z obrotowym mocowaniem obiektywu w obudowie o kompaktowych rozmiarach, aparat COOLPIX S10 ułatwia wykonywanie doskonałych zdjęć pod dowolnym kątem.

   

Dzięki wyróżniającej się obudowie nawiązującej do motywu fali i wysokiej jakości wykończeniu aparat COOLPIX S10 wygląda równie atrakcyjnie jak rejestrowane przez niego zdjęcia. Obudowa została wyposażona w obiektyw z obrotowym mocowaniem, umożliwiając robienie zdjęć pod zmiennymi kątami. Aparat można trzymać nad głową, aby uchwycić dynamiczne wydarzenia ponad tłumem, jak również komponować ujęcie od dołu w celu uzyskania odmiennej perspektywy. Duży, jasny monitor LCD o przekątnej 2,5 cala gwarantuje kąt oglądania 170 stopni, umożliwiając dokładne skadrowanie zdjęcia. Z kolei funkcja redukcji wibracji (VR) pozwala użytkownikom wyeliminować drgania aparatu i wykonywać ostrzejsze i bardziej stabilne zdjęcia w różnych sytuacjach zdjęciowych. Aparat zapewnia podwyższoną czułość aż do znakomitego poziomu ISO 800, co pozwala uzyskać wspaniałe wyniki przy słabszym świetle bez konieczności wydłużania ekspozycji. Możliwe jest również wybranie znacznie krótszych czasów otwarcia migawki podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów.

Aparat COOLPIX S10 jest wyposażony w wygodny przycisk do portretu, który zapewnia bezpośredni dostęp do trzech unikalnych innowacji firmy Nikon. Są to: funkcja „Priorytet autofokusa – twarz”*, która wykrywa twarze osób na zdjęciu i precyzyjnie ustawia na nich ostrość bez względu na ich położenie w kadrze; funkcja redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie, usuwająca czerwone zabarwienie źrenic na zdjęciu, wywoływane niekiedy przez lampę błyskową oraz funkcja D-Lighting firmy Nikon pozwalająca uratować zdjęcia niedoświetlone lub zrobione przy nadmiernym oświetleniu za obiektem.

Aparat COOLPIX S10 zwiększa przyjemność fotografowania dzięki funkcji Pictmotion firmy Nikon, która pozwala łączyć zdjęcia, filmy, muzykę i style przenikania w celu automatycznego tworzenia w aparacie pokazów audiowizualnych. Można je oglądać na dużym, wbudowanym monitorze LCD o szerokim kącie oglądania 170 stopni.

Firma Nikon szczyci się produkcją łatwych w obsłudze aparatów. Zgodność ze standardem PictBridge oznacza, że podczas drukowania nie jest w ogóle potrzebny komputer — wystarczy podłączyć model COOLPIX S10 do drukarki zgodnej z tym standardem i rozpocząć bezpośrednie drukowanie bez opóźnienia. Dostarczona w zestawie bateria litowa umożliwia zarejestrowanie setek zdjęć bez potrzeby ładowania.

Aparat COOLPIX S10 sprawia, że wykonywanie zdjęć o wysokiej jakości jest bardzo łatwe. Wystarczy wybrać jeden z 15 programów tematycznych, który jest najbardziej odpowiedni do aktualnych warunków, a aparat automatycznie dostosuje ustawienia w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

Tak jak wszystkie inne aparaty w bardzo popularnej serii COOLPIX, także model COOLPIX S10 jest dostarczany wraz z unikalnym oprogramowaniem PictureProject firmy Nikon. To wyjątkowe, ale zarazem proste w obsłudze oprogramowanie pozwala przesyłać zdjęcia, porządkować je, edytować i dzielić się nimi z rodziną i znajomymi.

Model Nikon COOLPIX S10 jest wyposażony w bogaty zestaw funkcji i cechuje się łatwością obsługi, dając użytkownikowi możliwość elastycznego i dynamicznego fotografowania zgodnie z jego wyobraźnią.

* W niektórych warunkach fotografowania funkcja rozpoznawania twarzy może działać w ograniczony sposób.


COOLPIX  S9
    
Model S9 to kompaktowy aparat cyfrowy o wysokiej jakości, który łączy rozdzielczość 6,1 mln pikseli i szeroki zakres łatwych w użyciu funkcji w smukłej, stylowej i wyszukanej, obudowie nawiązującej do motywu fali, tak zaprojektowanej by wykonywanie zdjęć było jeszcze bardziej komfortowe.

   

Centralnym elementem aparatu COOLPIX S9 jest matryca CCD 1/2,5 cala, która gwarantuje zwiększoną precyzję działania i rozdzielczość 6,1 miliona efektywnych pikseli, dzięki czemu zdjęcia są ostre, szczegółowe i pełne naturalnych kolorów. Obiektyw Nikkor ED z 3-krotnym zoomem o zakresie ogniskowych od 38 do 114 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm) daje użytkownikom szeroką swobodę komponowania ujęć przy wszelkiego rodzaju zdjęciach — od rozległych krajobrazów po ciasno kadrowane fotografie portretowe.

Potwierdzeniem zaangażowania firmy Nikon w innowacyjność jest zastosowanie w aparacie COOLPIX S9 pomysłowej konstrukcji z załamaniem osi optycznej pod kątem prostym, dzięki czemu obiektyw może pracować w całym zakresie ogniskowych bez wysuwania poza smukłą obudowę. 2,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 153 600 punktów nie tylko umożliwia łatwe komponowanie ujęć, ale także gwarantuje wysoką jakość odtwarzania zdjęć w dowolnym miejscu i pozwala na płynniejszą nawigację w menu.

Kolejną atrakcyjną innowacją wprowadzoną w aparacie COOLPIX S9 jest funkcja animacji poklatkowej, która ułatwia użytkownikom tworzenie własnych filmów animowanych. Polega to na wykonaniu zdjęcia modeli, które mają być animowane, zmianie ich położenia, a następnie ponownym wykonaniu zdjęcia.

Aparat COOLPIX S9 ułatwia także uzyskanie wspaniałych wyników w najbardziej wymagających sytuacjach zdjęciowych dzięki wygodnemu przyciskowi do portretu, który zapewnia bezpośredni dostęp do trzech unikatowych innowacji firmy Nikon. Są to: funkcja „Priorytet autofokusa – twarz”*, która wykrywa twarze osób na zdjęciu i precyzyjnie ustawia na nich ostrość bez względu na ich położenie w kadrze; funkcja redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie, automatycznie usuwająca czerwone zabarwienie źrenic na zdjęciu wywoływane niekiedy przez lampę błyskową oraz funkcja D-Lighting firmy Nikon pozwalająca uratować zdjęcia niedoświetlone lub zrobione przy nadmiernym oświetleniu obiektu od tyłu.

Aby dodatkowo zwiększyć przyjemność fotografowania i kreatywne możliwości, aparat COOLPIX S9 udostępnia 15 trybów tematycznych, które pozwalają uzyskać wspaniałe ujęcia w wielu typowych okolicznościach. Cztery z nich dostępne są w trybie Asystent ułatwiającym lepsze komponowanie ujęć. Można skorzystać także z innych przydatnych funkcji, takich jak licznik daty przedstawiający graficznie odliczanie dni do konkretnego wydarzenia. Z kolei funkcja strefy czasowej umożliwia ustawienie macierzystej strefy czasowej i nowej strefy czasowej, aby w prosty sposób posortować zdjęcia po powrocie z podróży.

Tak jak wszystkie inne aparaty w rodzinie produktów COOLPIX, także model S9 jest dostarczany z unikalnym oprogramowaniem PictureProject firmy Nikon, które udostępnia szeroki zakres funkcji służących do edycji, porządkowania oraz udostępniania zdjęć, a także zapewnia zgodność z całym szeregiem dostępnych dodatków. Rozszerza to zakres możliwości działania użytkownika, ponieważ aparat COOLPIX S9 zwiększa pewność siebie fotografa i przyjemność z wykonywania niepowtarzalnych fotografii.


COOLPIX S7c

COOLPIX S7c to zaawansowany, smukły aparat oferuje świetny wygląd i wspaniałą wydajność w obudowie o niewielkich rozmiarach. Gwarantuje jednocześnie zalety funkcji redukcji wibracji i innych innowacji umożliwiających korekcję zdjęć w aparacie.

    

Dzięki połączeniu rozdzielczości 7,1 mln efektywnych pikseli z obiektywem Nikkor z zoomem o zakresie ogniskowych od 35 do 105 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm) aparat COOLPIX S7c umożliwia wykonywanie wszelkiego rodzaju zdjęć — od szerokokątnych ujęć krajobrazowych po ciasne kadry portretowe. Fotografie są wyjątkowo ostre i pełne naturalnych kolorów. Duży, jasny monitor LCD o przekątnej 3 cali, cechujący się szerokim kątem oglądania 170 stopni, umożliwia płynne komponowanie ujęć i zapewnia wysoką jakość odtwarzania zdjęć. Funkcje redukcji wibracji w modelu COOLPIX S7c zapewniają kompensację drgań aparatu i poruszających się obiektów w celu uzyskania ostrych, wyraźnych zdjęć. Tryb wysokiej czułości dobiera optymalne ustawienie aż do poziomu ISO 1600 podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów i wykonywania zdjęć przy słabszym świetle.

W elegancki korpus aparatu wbudowano antenę Wi-Fi, która umożliwia natychmiastowe, bezprzewodowe wysyłanie zdjęć do komputera. Dostępny jest również tryb bezprzewodowego fotografowania, w którym każde zdjęcie zostaje przesłane do komputera natychmiast po jego wykonaniu. Ponadto możliwe jest bezprzewodowe drukowanie na drukarce zgodnej ze standardem PictBridge*. Aparat COOLPIX S7c jest zgodny z zupełnie nową usługą COOLPIX CONNECT firmy Nikon, dzięki której zrobione zdjęcia można wysłać do znajomych na całym świecie w ciągu kilku sekund — całkowicie bezpłatnie. Wystarczy zrobić zdjęcia, wybrać odbiorców z listy adresów w aparacie, a następnie wysłać do nich fotografie poprzez wbudowaną antenę Wi-Fi do lokalnej sieci bezprzewodowej.

Aparat COOLPIX S7c został wyposażony również w wygodny przycisk do portretu, który służy jako skrót do trzech unikalnych innowacji opracowanych w firmie Nikon. Są to: funkcja „Priorytet autofokusa – twarz”***, która automatycznie wykrywa twarze osób i ustawia na nich ostrość, dzięki czemu powstają ostre portrety; funkcja redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie umożliwiająca usunięcie niepożądanego efektu czerwonych oczu, oraz funkcja D-Lighting służąca do ratowania niedoświetlonych zdjęć lub ujęć zrobionych przy nadmiernym oświetleniu za obiektem.

Aparat COOLPIX S7c oferuje też wbudowaną funkcję Pictmotion, która pozwala użytkownikowi stworzyć swój własny pokaz multimedialny. Wystarczy wybrać swoje ulubione zdjęcia i filmy, połączyć je z ulubioną muzyką oraz wybrać styl pokazu gotowy w aparacie, a sam aparat COOLPIX S7c połączy te elementy automatycznie w pełen dynamiki pokaz audiowizualny. zapewni on wszystkim rozrywkę, gdy zostanie pokazany na olbrzymim wbudowanym ekranie LCD. COOLPIX S7c posiada również nową funkcję animacji poklatkowej, która z kolejnych zdjęć tworzy profesjonalnie wyglądający film animowany.

Do aparatu dołączono przydatną stację dokującą COOL-STATION MV-15, która umożliwia ładowanie baterii bez ich wyjmowania. Stacja dokująca jest wyposażona w port USB oraz złącze umożliwiające szybkie podłączenie do telewizora. W zestawie znajduje się także przystawka dokująca PV-11, która daje możliwość natychmiastowego połączenia z drukarkami zgodnymi ze standardem ImageLink.

Dzięki aparatowi COOLPIX S7c wykonywanie fotografii o wysokiej jakości w każdej sytuacji jest bardzo łatwe. Wystarczy wybrać jeden z 15 programów tematycznych, który jest najbardziej odpowiedni do danej sytuacji, a aparat automatycznie dostosuje ustawienia w zależności od aktualnych warunków.

Najnowocześniejsza technologia zastosowana w modelu COOLPIX S7c ułatwia wykonywanie znakomitych fotografii w każdych warunkach i natychmiastowe dzielenie się nimi ze znajomymi na całym świecie.

* Bezprzewodowe drukowanie zdjęć wymaga dostępnego osobno adaptera PD-10.
*** W niektórych warunkach fotografowania funkcja rozpoznawania twarzy może działać w ograniczony sposób.

Ten aparat pojawi się w sprzedaży we wrześniu 2006 roku w Europie.


COOLPIX L6

Ten cyfrowy aparat kompaktowy zapewnia wysoką jakość zdjęć, prostą obsługę i wyjątkowy czas pracy baterii, umożliwiając fotografowanie z większą pewnością w celu uzyskania wspaniałych wyników.

   

Najnowszy model w serii COOLPIX firmy Nikon to smukły i lekki aparat o imponującej rozdzielczości 6 mln pikseli. Jest to naprawdę dynamiczny aparat. Zakres ogniskowych od 38 do 116 mm umożliwia dokładne uchwycenie szczegółów i kolorów zarówno podczas fotografowania najmniejszego okazu przyrody, jak i w przypadku panoramicznych zdjęć krajobrazu.

COOLPIX L6 odróżnia się od konkurencyjnych modeli w swojej klasie dzięki możliwości zrobienia aż 1000 zdjęć przy użyciu dostarczonych baterii litowych Energizer™ typu AA. Jest to najdłuższy czas pracy baterii zapewniany przez producentów aparatów, dzięki czemu ten model będzie idealnym towarzyszem w sytuacjach, gdy nie można pozwolić sobie na problemy z zasilaniem.

Aparat COOLPIX L6 stanowi elastyczne narzędzie, które gwarantuje doskonałą wydajność w każdej sytuacji. Możliwość ustawienia czułości aż do poziomu ISO 800 umożliwia fotografowanie przy słabym świetle bez utrudnień związanych z długimi czasami naświetlania.

Aparat może w inteligentny sposób korygować zdjęcia, aby zapewnić optymalne rezultaty w każdych warunkach. Wystarczy wybrać jeden z 15 programów tematycznych, który najlepiej odpowiada danemu ujęciu, a aparat COOLPIX L6 automatycznie dobierze najlepsze ustawienia, gwarantując zadowalające rezultaty. Cztery przydatne programy dostępne są w trybie Asystent ułatwiającym uzyskanie lepszej kompozycji.

Aparat COOLPIX L6 ułatwia uzyskanie wspaniałych wyników w najbardziej wymagających sytuacjach zdjęciowych. Trzy unikalne innowacje firmy Nikon służą do poprawiania zdjęć w aparacie poprzez wykrywanie i usuwanie niedoskonałości. Funkcja „Priorytet autofokusa – twarz”* automatycznie wykrywa twarze osób na zdjęciu i precyzyjnie ustawia na nich ostrość bez względu na ich położenie w kadrze. Funkcja redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie automatycznie usuwa czerwone zabarwienie źrenic na zdjęciu, wywoływane niekiedy przez lampę błyskową. Z kolei funkcja D-Lighting pozwala uratować zdjęcia niedoświetlone lub zrobione przy nadmiernym oświetleniu za obiektem.

Aparat można połączyć bezpośrednio z drukarką zgodną ze standardem PictBridge w celu uzyskania pięknych fotografii bez potrzeby użycia komputera.


Inteligentne funkcje modelu COOLPIX L6 gwarantują, że aparat będzie całkowicie odpowiedzialny za trudne zadania. Użytkownik musi tylko znaleźć odpowiedni obiekt, aby później cieszyć się idealnymi zdjęciami.

Nikon COOLPIX L5

COOLPIX L5 to najnowszy model w podstawowej klasie serii kompaktowych aparatów cyfrowych, który oferuje wyjątkową łatwość obsługi bez obniżania jakości wykonywanych zdjęć.

    

Duża rozdzielczość 7,2 mln pikseli umożliwia robienie zdjęć o wspaniałej ostrości, którą można w pełni docenić na jasnym monitorze o przekątnej 2,5 cala z funkcją podświetlenia. Potężny obiektyw Nikkor z zoomem o zakresie ogniskowych od 38 do 190 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm) zapewnia szeroką swobodę komponowania ujęć — od bliskich portretów przy dużym zbliżeniu po rozległe krajobrazy. Technologia redukcji wibracji w obiektywie (VR) pozwala użytkownikowi w pełni skorzystać z 5-krotnego zoomu. Pomimo zaskakująco kompaktowych rozmiarów model ten może być zasilany powszechnie dostępnymi bateriami typu AA.

Aparat COOLPIX L5 ułatwia uzyskanie wspaniałych wyników w najbardziej wymagających sytuacjach zdjęciowych. Trzy unikalne innowacje firmy Nikon służą do poprawiania zdjęć w aparacie poprzez wykrywanie i usuwanie niedoskonałości. Funkcja „Priorytet autofokusa – twarz”* automatycznie wykrywa twarze osób na zdjęciu i precyzyjnie ustawia na nich ostrość bez względu na ich położenie w kadrze. Funkcja redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie automatycznie usuwa czerwone zabarwienie źrenic na zdjęciu, wywołane niekiedy przez lampę błyskową. Z kolei funkcja D-Lighting pozwala uratować zdjęcia niedoświetlone lub zrobione przy nadmiernym oświetleniu za obiektem.

Dzięki aparatowi COOLPIX L5 wykonywanie fotografii o wysokiej jakości w każdej sytuacji jest tak łatwe, że każdy amator może robić zdjęcia, z których byłby dumny nawet Rankin. Wystarczy wybrać jeden z 15 programów tematycznych, który jest najbardziej odpowiedni do danego obiektu, a aparat L5 automatycznie dostosuje ustawienia w zależności od aktualnych warunków.

Aparat COOLPIX L5 umożliwia nagrywanie filmów z dźwiękiem w trzech trybach: standardowym, dużym – przeznaczonym do wyświetlania na telewizorze, oraz małym, który pozwala nagrywać dłuższe ujęcia i publikować filmy w Internecie.

Firma Nikon potwierdza swoją renomę w zakresie łatwości obsługi dzięki obsłudze standardu PictBridge, który umożliwia bezpośrednie połączenie ze zgodnymi drukarkami bez użycia komputera. Dołączone oprogramowanie PictureProject upraszcza importowanie, edytowanie i porządkowanie zdjęć.

Model COOLPIX L5 stanowi doskonały wybór dla bardziej początkujących fotografów, którzy mogą wykonywać atrakcyjne zdjęcia już od pierwszego naciśnięcia spustu migawki.
 
COOLPIX CONNECT
 
Firma Nikon Corporation ma przyjemność przedstawić nową, całkowicie bezpłatną usługę COOLPIX CONNECT, która pozwala na bezpośrednie udostępnianie przez Internet zdjęć z aparatu — bez konieczności ich wcześniejszego kopiowania do komputera.

Usługa COOLPIX CONNECT, która obecnie jest dostępna wraz z aparatem COOLPIX S7c, cechuje się wyjątkową łatwością użycia. Aby z niej skorzystać wystarczy wybrać w aparacie tryb transmisji bezprzewodowej, który automatycznie wykrywa najbliższe sieci bezprzewodowe. Użytkownik może zaprogramować aparat tak, aby rozpoznawał serwer macierzysty, który będzie służył do przesyłania zdjęć. Bezpieczeństwo informacji, które stale budzi obawy wśród użytkowników domowych, jest zapewniane przez klucz szyfrowania WEP (Wireless Equivalent Privacy).

COOLPIX CONNECT jest usługą dynamiczną, pozwalając na wybranie liczby zdjęć do udostępnienia (maks. 30 zdjęć jednorazowo) oraz wielkości wysyłanych plików (rozmiar wydruku, ekran PC lub ekran TV). W czasie jednej sesji można przesłać do 50 MB danych. W książce adresowej aparatu można zapisać do 30 kontaktów, a adresy e-mail innych odbiorców są wprowadzane bezpośrednio w aparacie.

Do odbiorców wysyłana jest wiadomość e-mail zawierająca miniatury maksymalnie trzech zdjęć wraz z informacjami o nadawcy oraz liczbie i rozmiarze zdjęć. Adres URL w wiadomości e-mail pozwala odbiorcom uzyskać natychmiastowy dostęp do fotografii, a następnie pobrać je lub wyświetlić w ramach pokazu slajdów. Na stronie usługi COOLPIX CONNECT dostępny jest także wygodny przycisk „Thank You Note” (Kartka z podziękowaniem), który pozwala na wysłanie przyjaznego potwierdzenia do nadawcy.

Innowacyjna i wyjątkowo łatwa w użyciu usługa COOLPIX CONNECT umożliwia bezprzewodowe dzielenie się zdjęciami ze znajomymi na całym świecie w przeciągu kilku sekund.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pięć nowych aparatów Nikona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl