SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pierwszy dzień obrad II Kongresu Public Relations w Rzeszowie

Tomasz Kamel o wystąpieniach publicznych

„Ostatni wielbłąd padł dzisiaj w południe” – tym zdaniem znanego pisarza powieści sensacyjnych, Kena Folletta, Tomasz Kamel, popularny dziennikarz i prezenter telewizyjny, przekonywał gości Kongresu o nieodzowności budowania napięcia i konieczności przemyślanego konstruowania wystąpień publicznych. Kamel podzielił się z uczestnikami II Kongresu Public Relations swoim przepisem na dobrą autoprezentację.

Zdaniem gościa specjalnego Kongresu kluczy do sukcesu jest kilka: umiejętne opanowanie i wykorzystanie tremy do konstruowania dobrej prezentacji, wcześniejsze przygotowanie się do wystąpienia, a także kontrola oddechu, pomocna w szybkim relaksowaniu się. Doskonałe rezultaty dają również ćwiczenia partii mięśni, odpowiadających za dykcję oraz praca przed lustrem nad nadmierną gestykulacją czy mimiką twarzy lub jej brakiem. To jednak tylko część przygotowań. Tomasz Kamel bardzo wyraźnie podkreślił konieczność wypracowania własnych sposobów przygotowywania merytorycznej strony wystąpień. Oprócz wspomnianej już sztuki budowania napięcia, szczególną rolę przypisał opanowaniu umiejętności posługiwania się skrótem, oraz zwięzłości i czytelności informacji. Jego zdaniem uczucie niedosytu informacyjnego u odbiorcy jest znacznie korzystniejsze niż nadmierna przesada w „bombardowaniu” go natłokiem informacji. Niedosyt wywołuje zaciekawienie słuchaczy bez efektu znudzenia i wrażenia „przegadania” problemu.

Do obrad, zainaugurowanego dziś w Rzeszowie, II Kongresu PR zasiadło blisko dwustu przedstawicieli polskiego piaru, reklamy, mediów i marketingu.

Pierwszy dzień zdominowały referaty i wyniki badań prezentowane przez teoretyków polskiego piaru, a dotyczące całego spektrum zarządzania reputacją zarówno przedsiębiorstw, jak i jednostek samorządowych, organizacji non profit. Sesję naukową rozpoczął prof. dr hab. Jerzy Olędzki z Uniwersytetu Warszawskiego, zwracając uwagę na fakt, że niezwykle często w pracy służby piarowskie zapominają o szczególnym obowiązku rzetelności w informowaniu opinii publicznej.

Nie zabrakło prezentacji konkretnych wyników badań, dotyczących zewnętrznego i wewnętrznego public relations. Przedstawili je m.in.: prof. dr hab. Krystyna Żelazny – z warszawskiej SGGW, prof. zw. dr hab. Bogdan Nogalski, z Uniwersytetu Gdańskiego, prof. dr hab. Andrzej Szromnik z Akademii Ekonomicznej w Krakowie, dr hab. Barbara Iwankiewicz-Rak, reprezentująca wrocławską Akademię Ekonomiczną oraz prof. dr hab. Ryszard Ławniczak z Akademii Ekonomicznej w Poz
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwszy dzień obrad II Kongresu Public Relations w Rzeszowie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl