SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Pierwszy w Polsce Festiwal Twórczości Telewizyjnej

Między 24 a 29 kwietnia odbędzie się we Wrocławiu Międzynarodowy Festiwal Twórczości Telewizyjnej Prix Visionica.

Festiwal jest pierwszym w Polsce, tak szeroko zakrojonym wydarzeniem, poświęconym kulturze, twórczości telewizyjnej i problematyce konwergencji mediów.

„Tematem festiwalu jest miejsce telewizji we współczesnej kulturze, społeczeństwie i przestrzeni wielokierunkowej komunikacji od internetu po mobilne rozwiązania. Prix Visionica to forum prezentacji pomysłów na współczesną telewizję w jej kreatywnej, kulturotwórczej roli. W centrum uwagi festiwalu znajdują się innowacja i twórczy eksperyment” – informuje nas Krzysztof Dobrowolski, Media & Public Relations festiwalu.

Międzynarodowy konkurs, mający na celu wyłonienie najciekawszych programów poświęconych kulturze w europejskiej i światowej produkcji telewizyjnej stanowi główną część festiwalu, jest on także próbą zdefiniowania wyzwań stojących współcześnie przed branżą. Konkurs przeznaczony jest dla programów ukazujących problemy współczesnej kultury w kreatywny i nowatorski sposób, zrealizowanych zarówno z myślą o telewizji analogowej, jak o multiplatformowych sposobach emisji. Jury przyznaje nagrodę główną Prix Visionica oraz nagrody w kategoriach film fabularny, dokument, teatr telewizji, muzyka i taniec oraz intermezzo – krótka forma eksperymentalna.

W ramach festiwalu zaplanowano także sympozja, poświęcone m.in. twórczości telewizyjnej w dobie mediów, formatom telewizyjnym i nowym sposobom emisji, a także wydarzenia specjalne oraz imprezy towarzyszące, programowane i realizowane we współpracy z partnerami.

„Te wzajemnie uzupełniające się części tworzą razem całość skierowaną zarówno dla publiczności, jak i nadawców, producentów i twórców telewizyjnych oczekujących wyrazistości telewizji w dobie wielokierunkowego rozwoju mediów” – dodaje Krzysztof Dobrowolski.

Festiwal organizuje Samorząd Wrocławia wspólnie z Telewizją Polską S.A. Strategicznymi partnerami programowymi są Telewizja ARTE i rosyjski Telekanal Kultura. Kooperacja tych trzech stacji jest międzynarodowym przedsięwzięciem opierającym się na idei porozumienia, zbliżenia i dialogu. Więcej informacji na www.prixvisionica.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Pierwszy w Polsce Festiwal Twórczości Telewizyjnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl