SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ping An najcenniejszą marką ubezpieczeniową świata

Ping An to najcenniejsza marka w sektorze ubezpieczeń w dziewiątej edycji dorocznego badania BrandZ Top 100 realizowanego przez firmę Millward Brown.

Article

Wyniki tegorocznego rankingu najcenniejszych ubezpieczeniowych marek świata pokazują, że głębsze i silniejsze więzi z konsumentami niż ich zachodni rywale budują firmy chińskie.

Marka Ping An po raz pierwszy znalazła się w rankingu BrandZ w 2011 roku, kiedy jej wartość wynosiła 10,5 mld USD. W roku 2014 została ona najcenniejszą marką ubezpieczeniową świata, osiągając wartość 12,4 mld USD, co oznacza wzrost o 18 proc. rok do roku. Natomiast cała kategoria ubezpieczeń w tym samym okresie odnotowała przyrost o 11 proc.

Na drugiej pozycji w omawianym sektorze znalazł się lokalny rywal Ping An - China Life, z wyceną na poziomie 12 mld USD. Stracił ona pozycję lidera na skutek spadku wartości marki o 21 proc.

Spośród firm zachodnich najlepsze wyniki osiągnęły Allianz i Axa, które odnotowały wzrost odpowiednio o 48 proc. i 44 proc. Pod względem wartości nadal są one jednak znacząco mniejsze niż ich chińscy konkurenci. Marka Allianz osiągnęła wartość 5,3 mld USD i 6. miejsce w rankingu sektora ubezpieczeniowego, a Axa jest obecnie wyceniana na 5,6 mld USD (miejsce 5.).

Na 3. miejsce awansował azjatycki gigant ubezpieczeniowy AIA, z wartością marki na poziomie 8,3 mld USD (wzrost o 22 proc.). Zamienił się on miejscami z amerykańskim gigantem State Farm, który urósł tylko o 6 proc.

Skumulowana wartość marek z pierwszej dziesiątki kategorii ubezpieczeń wzrosła o 11 proc., do 66,2 mld USD. To niższy wzrost od średniej dla całego rankingu wynoszącej +12 proc.

Ranking BrandZ uwzględniający sto najpotężniejszych marek na świecie (BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands), opracowywany na potrzeby grupy WPP przez Millward Brown Optimor, jest badaniem przynoszącym wskaźniki wartości marek bazujące na wywiadach z ponad milionem konsumentów na całym świecie. Uwzględnia zarówno marki z rynku konsumenckiego, jak i z rynku business-to-business. Wskaźniki te są następnie łączone z uzyskanymi w badaniach na temat finansowych i ogólnobiznesowych wyników każdej ze spółek danymi z agencji Bloomberg i Datamonitor. W rankingu brane są pod uwagę rozbieżności regionalne. Raport obejmuje ranking oraz analizę najcenniejszych marek w kluczowych regionach świata dla 13 sektorów rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ping An najcenniejszą marką ubezpieczeniową świata

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl