SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Piotr Kaczkowski pozbawiony etatu w Polskim Radiu (posłuchaj)

Legendarny dziennikarz muzyczny radiowej Trójki Piotr Kaczkowski od początku nowego roku nie jest już etatowym pracownikiem, tylko współpracownikiem Polskiego Radia. - To dla mnie, uczuciowo, ogromna różnica - przyznał Kaczkowski na antenie stacji.

Piotr Kaczkowski, fot. akpa Article

O tym, że z końcem ub.r. został pozbawiony etatu w Polskim Radiu, Piotr Kaczkowski poinformował na początku swojego programu „Minimax” emitowanego w Trójce w niedzielę wieczorem (patrz nagranie poniżej). Na wstępie dziennikarz stwierdził, że w nowym roku nic nie zmieniło się w studiu, w którym pracuje.

- Ale jednak jest dzisiaj zupełnie inaczej - zaznaczył szybko Kaczkowski. - Po raz pierwszy od parudziesięciu lat poprowadzę dla państwa audycję już nie jako pracownik Polskiego Radia. Radio postanowiło nie przedłużać mojego etatu - od 1 stycznia jestem współpracownikiem III Programu - wyjaśnił. - Dla państwa, po państwa stronie odbiornika, różnica nie powinna być wyczuwalna. Dla mnie, uczuciowo, jest już ogromna - przyznał dziennikarz.

Już 11 grudnia ub.r. Kaczkowski na antenie rozgłośni - w audycji „W tonacji Trójki" - stwierdził, że dostał list, „który będzie decydować, czy będziemy się spotykać tu w 2014 roku". - To jest list oficjalny, służbowy, ale będę jeszcze na ten temat rozmawiać z kierownictwem - zaznaczył.

Jednym z powodów zmiany formy zatrudnienia Piotra Kaczkowskiego mogło być osiągnięcie przez niego uprawnień emerytalnych. W lutym br. dziennikarz skończy 68 lat, a w Trójce jest zatrudniony od 51 lat (w maju ub.r. odbył się benefis jego 50-lecia jego pracy - przeczytaj o tym więcej). W rozgłośni prowadził takie audycje jak m.in. „Jazda obowiązkowa”, „Kiermasz płyt”, „M-3”, „Minimax”, „Mój magnetofon”, „Muzyczna poczta UKF”, „Pół perfekcyjnej płyty”, „Trzecia godzina”, „W tonacji Trójki” oraz „Zapraszamy do Trójki”, a w latach 1998-200 był dyrektorem i redaktorem naczelnym stacji.

Kiedy w poniedziałek o sprawie poinformował portal Wirtualnemedia.pl, a zaraz potem kilka innych serwisów internetowych, na facebookowym fanpage’u Trójki zaczęły masowo pojawiać się wpisy oburzonych internautów. - Bez Kaczkowskiego Wasz program nie będzie już trzeci. Ktokolwiek w noworocznym amoku podjął tę głupią i bezrefleksyjną decyzję, niech przemyśli i się z niej wycofa. To jest zwykłe świństwo - stwierdził jeden z internautów. - Wstyd! Myślałem, że takie sytuacje to w komercyjnych gniotach! Ale w Trójce?! Wstyd! - ocenił inny. Niektórzy użytkownicy zadeklarowali, że przestają „lubić” fanpage’e rozgłośni i będą w niej teraz słuchać tylko audycji Kaczkowskiego.

Z drugiej strony pojawiły się głosy, że skoto dziennikarz już dwa lata temu zyskał prawo do emerytury, więc może ją pobierać, a w Trójce pracować w oparciu o umowę cywilnoprawną. - Jaki znowu skandal? Pan redaktor pojawia się na antenie bardzo rzadko, od dawna jest w wieku emerytalnym. Dlaczego niby ma pracować na etacie? Przecież nikt go z radia nie wyrzuca. Dlaczego to takie dla niego ważne, żeby być na etacie, skoro może normalnie prowadzić audycje? - pytał jeden z komentujących na fanpage’u Wirtualnemedia.pl. Kilka osób skrytykowało Kaczkowskiego za to, że o sprawie formy swojego zatrudnienia poinformował publicznie. - Może nie miał złych intencji, ale wywołał gigantyczną falę nieuzasadnionego hejtu. Czy teraz, idąc za przykładem, inni dziennikarze również powinni informować na antenie o swojej formie zatrudnienia, żeby słuchacze wywierali nacisk na stację? - napisał inny internauta.

Od września do listopada ub.r. udział Trójki w rynku radiowym wynosił 7,5 proc. (według badania Radio Track - zobacz jego pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Kaczkowski pozbawiony etatu w Polskim Radiu (posłuchaj)

85 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
weronika baran
no comment ...
43 19
odpowiedź
User
joannna helbat
Ta, chcą abonamentu, a pracowników-legendy wysyłają na śmieciówki.
odpowiedź
User
Lee
W polskich mediach najchętniej pozbyto by się wszystkich etatowych pracowników, zatrudniając za psie pieniądze na umowę zlecenie albo najchętniej studentów jako darmowych stażystów. Jawne złodziejstwo.
86 19
odpowiedź
User
remigiusz grzela
Niestety publiczne media nadal nie kumają, ze pozycje i słuchalność buduje jakość, przywiązanie i wiarygodność. Ci co walczyli o słuchalność decydując sie na utratę jakosci nie odnieśli sukcesu, przeciwnie. To nie pierwszy taki przypadek niestety. Przykre. I właściwie brakuje słow.
66 27
odpowiedź
User
KPRM
A skończył 67 lat?
55 24
odpowiedź