SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Łysek prezesem KCI

Prezesem zarządu spółki KCI (większościowy udziałowiec Gremi Media) został Piotr Łysek.

Piotr Łysek, prezes KCIArticle

W związku ze złożeniem rezygnacji z pełnienia funkcji w zarządzie przez Grzegorza Hajdarowicza i Dariusza Bąka rada nadzorcza spółki KCI zdecydowała o powołaniu w skład zarządu Łyska i powierzeniu mu funkcji prezesa.

Piotr Łysek związany jest z grupą kapitałową Gremi Media od dekady. Od stycznia 2009 do lipca ub.r. był wiceprezesem Gremi Media. W e-Kiosku, którego większościowym akcjonariuszem jest Gremi Media, od czerwca 2015 do czerwca 2017 roku był członkiem rady nadzorczej, potem do sierpnia ub.r. pełnił funkcję prezesa, a następnie wrócił do rady nadzorczej.

Przyjęto nową strategię, KCI chce pozyskać do 39 mln zł z emisji akcji

Podczas walnego zgromadzenia akcjonariusze KCI przyjęli ogłoszoną trzy tygodnie temu strategię firmy na lata 2019-2030. Zaplanowano w niej m.in. zmniejszenie zaangażowania kapitałowego w Gremi Media z obecnych 84,21 proc. do 40-60 proc. oraz inwestycje w park edukacji i rozrywki Alvernia Planet.

Ponadto akcjonariusze zaakceptowali zmianę statutu spółki upoważniającą zarząd do podwyższania kapitału zakładowego poprzez emisję nowych akcji o łącznej wartości nominalnej maksymalnie 39 mln zł. Zaznaczono, że przy tych emisjach zarząd za zgodą rady nadzorczej może pozbawić obecnych akcjonariuszy prawa poboru (w całości lub części) nowych walorów, również w związku z wykonaniem praw z warrantów subskrypcyjnych.

W statucie zapisano, że zarząd zdecyduje o wszystkich kwestiach związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego, m.in. cenie emisyjnej nowych akcji, która co prawda ma być oparta o kurs giełdowy spółki z ostatnich 6 miesięcy, ale zaznaczono, że zarząd może ją korygować. Ma przy tym uwzględniać m.in. aktualną sytuację organizacyjną i finansową spółki, uwarunkowania rynkowe, długookresowe korzyści dla spółki oraz możliwość pozyskania aktywów niezbędnych do realizacji zamierzeń gospodarczych.

Zarząd został upoważniony do podwyższenia kapitału zakładowego w ciągu trzech lat od wpisania do KRS zmienionego statutu. Dlaczego KCI chce w ogóle sprzedawać nowe akcje? - Uzyskanie przez spółkę dokapitalizowania pozwoli na jej rozwój w ramach przyjętego profilu działalności co z kolei powinno przełożyć się na uzyskiwane przez spółkę wyniki i wzrost notowań giełdowych akcji - stwierdzono w uzasadnieniu.

W głosowaniu nad zmianami w statucie brało udział 39,48 mln głosów stanowiących 99,97 proc. kapitału KCI. Za było 38,96 mln, przeciw - 367,4 tys., a wstrzymało się 150 tys. Pełnomocnik akcjonariuszy Marii Thiele i Piotra Szczęsnego zażądał, żeby zapisać w protokole, że głosował przeciw tej uchwale.

Obecnie kapitał zakładowy KCI składa się z 68,58 akcji. W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa KCI zanotowała 26,75 mln zł przychodów i 2,85 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 24,95 mln zł wpływów i 72 tys. zł zysku netto.

W segmencie mediowym, obejmującym Gremi Media, miała 24,66 mln zł wpływów i 2,89 mln zł zysku netto (wobec 23,07 mln zł przychodów i 362 tys. zł w pierwszym kwartale ub.r.), w segmencie inwestycyjnym - 2,09 mln zł wpływów i 642 tys. zł zysku netto (przed rokiem było to 1,89 mln zł wpływów i 489 tys. zł zysku netto). Natomiast w pionie nieruchomości nie prowadziła żadnej działalności.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Łysek prezesem KCI

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl