SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piotr Ornowski nowym prezesem Radia Katowice. Henryk Grzonka odwołany

Minister skarbu Dawid Jackiewicz odwołał Henryk Grzonka z funkcji prezesa i redaktora naczelnego Radia Katowice. Jego miejsce zajął Piotr Ornowski.

Article

Henryk Grzonka z Radiem Katowice był związany od 33 lat. Pracował m.in. jako, dziennikarz, szef anteny, zastępca redaktora naczelnego, a od dwóch kadencji był prezesem i redaktorem naczelnym rozgłośni.

Nowym szefem Radia Katowice został Piotr Ornowski. Ornowski przez wiele lat był kierownikiem redakcji muzycznej Radia Katowice, a od sierpnia 2006 do lipca 2008 r. - drugim zastępcą redaktora naczelnego i dyrektorem programowym tej stacji. Od czerwca 2010 r. do sierpnia 2011 był dyrektorem muzycznym Trójki.

Z danych Radio Track wynika, że w okresie od września do lutego br. udział Radia Katowice w rynku radiowym w Aglomeracji Śląskiej wyniósł 2,3 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Ornowski nowym prezesem Radia Katowice. Henryk Grzonka odwołany

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
analityk
W uzupełnieniu notka bio nowego prezesa. Piotr Ornowski w stanie wojennym skierowany do Działu Radia Katowice. Po rozeznaniu operacyjnym szybko awansował w strukturze radia. Od zawsze prezentował antyklerykalne poglądy, prywatnie związany jako konkubent szefowej lewicowych związków zawodowych w radiu. Długoletni działacz ZSMP, w latach 90-tych próbował zakładać Stowarzyszenie Ordynacka w Radiu Katowice. Typowy przykład resortowej rodziny. Brat w strukturach SLD, ojciec w czasach głębokiego PRL piastował funkcję dyrektora szpitala MSWiA w Głuchołazach (szpital wyłącznie dla pracowników SB i Milicji Obywatelskiej). W 2006 roku nawiązał kontakty operacyjne z ówczesnym prezesem Wojciechem Poczachowskim, dzięki któremu trafił do PR3 Polskiego Radia a obecnie ponownie do Radia Katowice. Piotr Ornowski prywatnie zawsze wyrażał poglądy skrajnie lewicowe i antyklerykalne, dziś, dzięki protekcji poseł Ewy Malik z Zagłębia staje się twarzą Dobrej Zmiany.
odpowiedź
User
dawny koega z lat 80-tych
W stanie wojennym skierowany do działu kadr. Doskonałe rozeznanie operacyjne ówczesnych pracowników. Swoją drogą brakuje chyba osłony kontrwywiadowczej w ministerstwie skarbu państwa, skoro panowie z dawnych służb trafiają do spółek strategicznych... pytanie brzmieć powinno - na kogo ów pan ma teczki, którymi szantażuje rekomendujących z PiS ?
odpowiedź
User
Mundek
Może szybko pójdzie na L4 tak jak w Trójce, do której go wcisnął "patriota" z niemieckim obywatelstwem? Tyle że w PR3 Magda Jethon nie dopuszczała go do pracy:-D ale kasiora kapała. Przy takim CV kręgosłup może boleć....
odpowiedź