SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Piotr Pogonowski dyrektorem zarządzającym spółki Polonus

Piotr Pogonowski zajmuje stanowisko dyrektora zarządzającego w firmie Polonus, narodowym przewoźniku autokarowym. Wcześniej był dyrektorem marketingu i PR na region Europy Środkowo-Wschodniej w Polskim Busie.

Piotr Pogonowski Article

Pogonowski w odpowiada za zarządzanie, strategię korporacyjną i produktową, marketing i komunikację. Jego rolą jest przeprowadzenie Polonusa przez proces kompleksowego rebrandingu, obejmującego nową identyfikację wizualną i strategię komunikacji. Nadzoruje także pracę działów public relations, social mediów, commercial, e-commerce i contact center. Jest również odpowiedzialny za konsolidację rynku autokarowego i uruchomienie sieci polskich przewoźników pod marką Polonus Partner.

- Po zakończeniu i udanym wyjściu z projektu PolskiBus.com, który okazał się ogromnym sukcesem biznesowym, jak i marketingowym, zachęcony przez Prezesa Macieja Acedańskiego wizją nowych wyzwań stojących przed firmą, jak i całą branżą transportową postanowiłem wzmocnić kadrę zarządzającą Polonusa. Do tej decyzji przekonała mnie możliwość dalszego rozwoju i wykorzystania mojego międzynarodowego doświadczenia, jak i konsekwentnie realizowana strategia i dynamiczny rozwój firmy, profesjonalny i nowoczesny styl zarządzania, ogromny potencjał marki i możliwość przeprowadzenia transformacji marketingowej – mówi Piotr Pogonowski.

Piotr Pogonowski w przeszłości wprowadził na polski rynek markę PolskiBus.com, którą na początku tego roku zastąpił Flixbus. Z firmą związany był od jej debiutu na naszym rynku, jako szef marketingu i komunikacji na region Europy i członek zarządu. Przez ostatnie 1,5 roku równolegle zarządzał marketingiem spółki-córki OnniBus.com, lidera rynku w Finlandii. Wcześniej przez ponad siedem lat związany był z Partner of Promotion, gdzie jako account director współpracował z takimi firmami jak: Procter&Gamble, Pepsi, Samsung, Nestlé, Maspex, Moët Hennessy, OSHEE, Złota 44 czy Dariusz Michalczewski i Tiger Energy Drink. Doświadczenie zdobywał również w Brukseli, pracując w Parlamencie Europejskim.

Jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku marketing i zarządzanie oraz studiów podyplomowych London School of Public Relations.

Polonus jest narodowym przewoźnikiem i  operatorem dworca autobusowego Warszawa Zachodnia. Spółka posiada własny system zarządzania dworcem oraz platformę sprzedaży biletów DworzecOnline.pl. W firmie pracuje blisko 500 osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Piotr Pogonowski dyrektorem zarządzającym spółki Polonus

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl