SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Piwa Browaru Belgia najlepsze na świecie

Browar Belgia zdobył dwa złote medale podczas najbardziej prestiżowych piwnych zawodów na świecie

W swoich kategoriach wygrały piwa Frater i Wojak Wszechmocne.

Frater i Wojak, dwa polskie piwa produkowane przez kielecki Browar Belgia, zdobyły złote medale podczas najbardziej prestiżowego konkursu piwnego na świecie - Międzynarodowych Nagród Przemysłu Piwowarskiego 2004 (Brewing Industry International Awards 2004), który odbył się w Londynie. Frater zdobył złoty medal w kategorii pilsnerów o zawartości alkoholu między 5,6 i 6,9%. W kategorii mocnych pilsnerów o zawartości alkoholu powyżej 7% pierwsze miejsce przypadło piwu Wojak Wszechmocne, które zostało także ogłoszone najmocniejszym piwem na świecie spośród trzech kategorii piw mocnych.

Międzynarodowe Nagrody Przemysłu Piwowarskiego, inaczej zwane "Oskarami wśród nagród przemysłu piwowarskiego", to najstarszy konkurs piwny na świecie - jego pierwsza edycja odbyła się w 1886 roku. Piwa oceniają mistrzowie browarnictwa z całego świata. W tym roku w ośmiu kategoriach zmierzyło się w sumie 882 piw z m.in. z Australii, Belgii, Niemiec, Kanady, Czech, Irlandii, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Dołącz do dyskusji: Piwa Browaru Belgia najlepsze na świecie