SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PKN Orlen może ogłosić wejście w projekt wydobywczy w połowie 2010 roku

PKN Orlen, który po poprawie swojej sytuacji finansowej zwiększy zaangażowanie w segmencie wydobycia ropy, może w połowie 2010 roku ogłosić zaangażowanie w konkretny projekt wydobywczy, wynika z wtorkowej wypowiedzi prezesa Jacka Krawca.

PKN Orlen może ogłosić wejście w projekt wydobywczy w połowie 2010 roku

"Być może transakcja nie będzie mogła być sfinalizowana do połowy roku, natomiast jestem przekonany, że będziemy mieli realne projekty na stole w segmencie wydobycia" - powiedział Krawiec w wywiadzie dla radia PiN.

Zaznaczył, że Orlen rozważa inwestycje w tzw. bezpiecznych lokalizacjach jak Europa, Ameryka Północna i Afryka Północna. "Nie jest naszym priorytetem inwestowanie w złoża ropy naftowej w Rosji i w krajach poradzieckich" - dodał.

Krawiec nie wykluczył inwestycji w Kulczyk Oil Ventures, jak wynika z jego wypowiedzi. "Nie wykluczamy inwestycji w projekty które mają uzasadnienie ekonomiczne, czyli między innymi w takie" - powiedział. Zastrzegł jednak, że o firmie Kulczyka nie wiadomo zbyt wiele, oprócz tego, że ma większość złóż w Brunei.

W sierpniu spółka SIA Balin Energy, należąca do PKN Orlen oraz Kuwait Energy Company, otrzymała drugą koncesję poszukiwawczo-wydobywczą na działalność w łotewskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego.

Wygrana w przetargu ma bardzo istotne znaczenie dla przyszłych operacji, które partnerzy planują wykonać w regionie Morza Bałtyckiego. Pozyskana licencja przybliża PKN Orlen do realizacji pierwszego wydobycia ropy naftowej ze złóż morskich.

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka miała 1006,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2387,99 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 50121,05 mln zł wobec 63088,49 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKN Orlen może ogłosić wejście w projekt wydobywczy w połowie 2010 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl