SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PKO BP nadal bez prezesa, co dalej?

RN PKO BP nie wybrała w środę prezesa, niewykluczony kolejny konkurs.

Rada nadzorcza PKO Banku Polskiego po przeprowadzeniu rozmów z dwoma kandydatami na stanowisko prezesa zarządu: Marią Pasło-Wiśniewską i Andrzejem Klesykiem postanowiła, że decyzję o wyborze jednego z nich na fotel prezesa lub ogłoszeniu nowego konkursu podejmie w przyszłym tygodniu, poinformował Agencję ISB rzecznik prasowy banku, Marek Kłuciński.

"Rada nadzorcza przeprowadziła rozmowy z dwoma kandydatami na stanowisko prezesa banku - panią Marią Pasło-Wiśniewską i panem Andrzejem Klesykiem. Rada ustaliła, że w przyszłym tygodniu zdecyduje, czy dokona wyboru spośród tych dwóch osób, czy też ogłosi nowy konkurs na stanowisko prezesa"- powiedział Marek Kłuciński.

Kłuciński poinformował również, że RN zamknęła konkurs na wiceprezesa zarządu bez rozstrzygnięcia i również w przyszłym tygodniu zdecyduje, czy ogłosi nowy konkurs na to stanowisko.

Maria Wiśniewska jest posłanką PO i byłym prezes Banku Pekao SA, zaś Andrzej Klesyk pełni obecnie funkcję wiceprezesa The Boston Consulting Group, był także jednym z założycieli wirtualnego banku Inteligo, który kilka lat temu sprzedał PKO BP.

O ewentualności ogłoszenia przez największy polski bank kolejnego konkursu na fotel prezesa PKO BP mówił pod koniec kwietnia przewodniczący rady nadzorczej banku, Marek Głuchowski.

Był to już trzeci konkurs na prezesa PKO BP po tym, jak w czerwcu ub. r. z tego stanowiska odszedł Andrzej Podsiadło. Potem p.o. prezesa był Sławomir Skrzypek - obecnie prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP), a następnie (do 10 kwietnia) Marek Głuchowski.

Na początku kwietnia RN postanowiła, że nowym p.o. prezesa będzie Rafał Juszczak, dotychczasowy wiceprezes PKO BP, który sprawuje tę funkcję od 11 kwietnia do czasu wyboru prezesa banku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PKO BP nadal bez prezesa, co dalej?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl