SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Canal+ pokaże serię filmów „Planeta Singli. Osiem Historii” (wideo)

Od 19 listopada Canal+ zacznie emisję serii polskich filmów krótkometrażowych „Planeta Singli. Osiem Historii” opowiadających o osobach poznających się przez aplikacje randkowe. Poszczególne filmy mają różnych reżyserów i aktorów.

Article

Każdy film z serii „Planeta Singli. Osiem Historii” jest zamkniętą całością, a bohaterów różni wiek, pochodzenie czy motywacja do poszukiwań miłości w internecie. Canal+ zapowiada, że seria stanowi „osiem portretów współczesnego świata miłosnych wzlotów i upadków”.

W całej serii zagrało łącznie 168 aktorów - zarówno gwiazdy filmów i telewizji, jak też nowe twarze. Realizacją Canal+ zajął się wspólnie z Gigant Films i Grupą M7.

„Planeta Singli. Osiem Historii” na antenie i platformie internetowej Canal+

Premierę serii „Planeta Singli. Osiem Historii” zaplanowano 19 listopada na antenie Canal+ oraz na platformie internetowej Canal+ online. Na antenie Canal+ kolejne filmy (każdy trwa ok. 45 minut) będą pokazywane w piątki o godz. 21:00.

 

Canal+ Polska ze wzrostem wpływów i zysku

W ub.r. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Canal+ Polska zwiększyły się o 5,2 proc. do 2,41 mld zł, a przy wzroście kosztów o 3,4 proc. do 2,16 mld zł zysk netto poszedł w górę z 88,12 do 178,25 mln zł.

Przychody grupy Canal+ Polska ze sprzedaży usług klientom wyniosły w ub.r. 1,84 mld zł, wobec 1,8 mld zł rok wcześniej.

Natomiast wpływy ze sprzedaży licencji do treści i dystrybucji filmów poszły w górę rok do roku z 344,62 do 423,26 mln zł. Wynika to z faktu, że w listopadzie 2019 roku Canal+ Polska sfinalizował kupno 70 proc. udziałów dystrybutora filmowego Kino Świat, którego wyniki uwzględnia w swoim bilansie od listopada 2019 roku.

W połowie kwietnia wspólnicy na walnym zebraniu zdecydowali, że z zeszłorocznego zysku netto spółki, który w ujęciu jednostkowym wyniósł 173,34 mln zł, 39,65 mln zł trafi na kapitał rezerwowy, a 133,68 mln zł zostanie im wypłacone jako dywidenda. Dodatkowo w listopadzie ub.r. otrzymali 188,37 mln zł zaliczki dywidendowej z kapitału rezerwowego.

Łącznie Grupa Canal+ uzyska 164,25 mln zł dywidendy, TVN Media - 103,06 mln zł, a spółka zależna Liberty Global - 54,75 mln zł.

„Planeta Singli. Osiem Historii”: obsada i opis odcinków

Planeta Singli. Historia pierwsza: Zjazd absolwentów
Reżyseria: Aleksandra Terpińska, scenariusz Aleksandra Parnowska-Ramsey
W rolach głównych m.in.: Izabela Kuna, Bartłomiej Topa, Piotr Witkowski, Anna Krotoska, Rafał Królikowski, Andrzej Konopka, Arkadiusz Brykalski.

Klara (Izabela Kuna) i Rafał (Bartłomiej Topa) poznali się jeszcze w ogólniaku. Niespodziewanie, bez słowa wyjaśnienia mężczyzna prosi ją o rozwód. Zrozpaczona kobieta, chcąc odzyskać męża i wzbudzić w nim zazdrość, postanawia udawać, że ma nowego kochanka (Piotr Witkowski). Areną dla jej intrygi staje się zjazd absolwentów liceum, w którym poznali się i pokochali Klara i Rafał.


Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tekście wykonał Paweł Drabik

Planeta Singli. Historia druga: Grzesznica
Reżyseria Julia Kolberger, scenariusz Łukasz Światowiec
W rolach głównych m.in.: Hanna Konarowska-Nowińska, Filip Pławiak, Małgorzata Zajączkowska, Roman Gancarczyk, Stanisław Linowski, Oskar Rybaczek

Pochodząca ze Śląska nauczycielka Kasia (Hanna Konarowska-Nowińska) umawia się z Rafałem (Filip Pławiak), którego poznała na Planecie Singli. Dziewczyna czuje, że to jej bratnia dusza. Będąc świadkową na tradycyjnym góralskim weselu swojego brata (Stanisław Linowski), przeżywa szok, kiedy na miejscu spotyka mężczyznę, z którym wcześniej spędziła pełną emocji noc.

Planeta Singli. Historia trzecia: Test
Reżyseria: Aleksander Pietrzak, scenariusz Błażej Dzikowski
W rolach głównych m.in.: Marianna Linde, Mateusz Damięcki, Łukasz „Lotek” Lodkowski

Ela (Marianna Linde) – młoda chemiczka, postanawia stworzyć specjalny test, który ma sprawdzać cechy niezbędne do zbudowania udanego związku. Na pierwszych randkach prowokuje mężczyzn, żeby poznać ich prawdziwą naturę. W końcu przez aplikację Planety Singli umawia się na spotkanie z intrygującym Adamem (Mateusz Damięcki). Czy jej test zadziała i w ten sposób odnajdzie prawdziwą miłość?

Planeta Singli. Historia czwarta: Usłysz mnie
Reżyseria: Maciej Kawalski, scenariusz Jules Jones
W rolach głównych m.in.: Zofia Wichłacz, Zdeněk Piškula, Tomáš Hanák, Miloslav Pecháček, Do Thu Trang

Tomáš (Zdeněk Piškula) mieszka w Pradze i choć jest utalentowany muzycznie, zarabia na życie pracą w sklepie z instrumentami. Jego życie zmienia się diametralnie, gdy na Planecie Singli poznaje piękną i intrygującą Polkę, Paulinę (Zofia Wichłacz), która cierpi na mizofonię, czyli nadwrażliwość na niektóre dźwięki. Schorzenie, z którym się zmaga redefiniuje dla obojga pojęcie miłości, czułości i związku.

Planeta Singli. Historia piąta: Dystans
Reżyseria: Kuba Czekaj, scenariusz Abelard Giza, Szymon Jachimek
W rolach głównych m.in.: Vitalik Havryla, Jan Wieteska, Monika Kwiatkowska, Magdalena Berus, Małgorzata Gorol.

Bartek rusza w tajemnicy przed rodzicami w szaloną wyprawę do Wiednia, by wreszcie spotkać się na żywo ze swoją miłością z Internetu. Nastolatek nie poddaje się, nawet gdy okazuje się, że jego podróż nie przebiega zgodnie z planem. Kto go przywita na miejscu? Pierwsze spotkania potrafią zaskoczyć.

Planeta Singli. Historia szósta: Detektor
Reżyseria i scenariusz: Michał Chaciński
W rolach głównych m.in.: Masza Wągrocka. Antoni Królikowski, Konrad Eleryk.

Pierwsza randka Ewy (Masza Wągrocka) i Jacka (Antoni Królikowski), w czasie magicznych, pełnych nastroju dni tuż przed wigilią Bożego Narodzenia, kończy się nieoczekiwanym - i pozbawionym jakiegokolwiek uroku - konfliktem z prawem, w trakcie którego bohaterka będzie zmuszona zweryfikować swoje dotychczasowe relacje z mężczyznami.

Planeta Singli. Historia siódma: Władek i Halina
Reżyseria: Mateusz Głowacki, scenariusz Abelard Giza, Szymon Jachimek
W rolach głównych m.in.: Maria Maj, Witold Dębicki, Maciej Damięcki, Klara Bielawka, Nicolas Przygoda.

Władek (Witold Dębicki) i Halinka (Maria Maj) poznają się na Planecie Singli i rozpoczynają wspólną podróż – wolną od oczekiwań czy zahamowań. Czy ich spotkanie udowodni, że w każdym wieku jest jeszcze szansa na szaloną miłosną przygodę, burzę zmysłów i powrót do pełni życia? Może to ostatnia miłość okaże się właśnie tą najwspanialszą?

Planeta Singli. Historia ósma: Noc w Amsterdamie
Reżyseria i scenariusz Michał Marczak
W rolach głównych m.in.: Jan Sobolewski oraz Sallie Harmsen.

Piotr przyjeżdża w delegację do Amsterdamu i po nieudanej prezentacji zapija strach o los swojego biznesu w miejscowym barze. Wspólnie ze znajomymi świętuje też urodziny. Koledzy w ramach prezentu postanawiają założyć mu fałszywe konto na Planecie Singli i umówić go na przygodne spotkanie z piękną Holenderką Sylvii. Czy fatalny dzień zmieni się w najlepszą noc w jego życiu?

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Canal+ pokaże serię filmów „Planeta Singli. Osiem Historii” (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fan Planety Singli
wygląda bardzo fajnie!
odpowiedź