SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Planujesz wyjazd na majówkę? Wybierz OC z Programem Pomocy

Obowiązkowe OC jest często traktowane przez kierowców jako niechciany dodatkowy wydatek. Nic bardziej mylnego! Dzięki ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej zyskujemy bowiem finansową tarczę, chroniącą przed ogromnymi wydatkami w przypadku szkody wyrządzonej przez nas na drodze osobom trzecim i ich mieniu.

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

Jednak  to nie wszystkie korzyści wynikające z ubezpieczenia: w LINK4 wraz z pakietem OC zyskujemy również rozbudowany Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony – nieocenione wsparcie w nagłych sytuacjach na drodze.

Dlaczego ubezpieczenie OC jest tak ważne?

Gdy nabywamy polisę OC, spełniamy ustawowy obowiązek, będący ochroną innych uczestników ruchu, których mienie ulegnie uszkodzeniu na skutek zawinionego przez nas zdarzenia drogowego. Innymi słowy – dzięki OC nie poniesiemy kosztów, które poszkodowany musiałby wydać na naprawienie swojego samochodu.

W zależności od rozmiaru szkody są to częstokroć spore kwoty, liczone niekiedy w dziesiątkach tysięcy złotych, a w skrajnych przypadkach także renta, wypłacana poszkodowanemu (czasem nawet dożywotnio). Bez aktualnego ubezpieczenia OC narażamy się też dodatkowo na wysoki mandat (6020 zł przy zaledwie 14-dniowym opóźnieniu w przypadku OC samochodu osobowego).     

Program Pomocy na kłopoty w trasie

Choć samo wykupienie obowiązkowej polisy zapewnia oczywistą ochronę naszego budżetu, stanowi ona przede wszystkim swego rodzaju finansową tarczę, dzięki której sprawca szkody nie poniesie kosztów odszkodowania wypłacanego właścicielowi uszkodzonego pojazdu.

Dodatkowym pakietem świadczeń, dołączanym do OC lub OC/AC w LINK4 jest Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony, przewidujący wymierną pomoc samemu ubezpieczonemu. Jednym z jej elementów jest usprawnienie lub holowanie pojazdu aż do 100 km.

Gdy zatrzyma nas kolizja...

Postawmy się w sytuacji kierowcy, któremu nawet niewielka kolizja uniemożliwia dalszą jazdę. Spotyka to rodziców odbierających dzieci ze szkół, osoby dojeżdżające autem do pracy czy na uczelnię, lub chcące wrócić do domu z bagażnikiem pełnym zakupów, albo co gorsza, gdzieś z dala od domu w drodze na wakacje. Wtedy z pomocą przychodzi LINK4. W przypadku, gdy naprawa ubezpieczonego auta na miejscu zdarzenia, polegająca na usunięciu uszkodzenia pojazdu np. w miejscu kolizji nie jest możliwa, przedstawiciel ubezpieczyciela może zadecydować o odwiezieniu ubezpieczonego pojazdu na odległość do 100 km i pokrycie kosztów holowania.

Ubezpieczyciel przyjmuje na siebie również organizację i koszty wynajmu samochodu zastępczego (do 3 dni), w sytuacji, gdy ubezpieczony pojazd zostanie unieruchomiony na skutek wypadku i nie ma możliwości naprawienia go tego samego dnia lub zostanie on skradziony.

Świadczenia Programu Pomocy w LINK4

Program Pomocy z Samochodem Zastępczym i Assistance Opony LINK4 obejmuje:

- pomoc drogową średnio w 30 minut od zgłoszenia
- usprawnienie pojazdu na miejscu lub holowanie do 100 km
- samochód zastępczy na 3 dni w razie wypadku lub kradzieży
- przekazanie informacji o wypadku wybranej osobie
- pomoc informacyjną 24h/dobę
- wymianę uszkodzonego koła na miejscu, jeśli w aucie znajduje się koło zapasowe, lub holowanie do najbliższego warsztatu i naprawę opony, jeśli naprawa na miejscu jest niemożliwa
- uruchomienie silnika pojazdu na miejscu zdarzenia w razie rozładowania akumulatora.
 
Na stronie internetowej www.link4.pl znajduje się kalkulator, który intuicyjnie prowadzi użytkownika przez poszczególne warianty ubezpieczenia, i w 60 sekund wyliczy całkowity polisy. Warto też porozmawiać bezpośrednio z konsultantami pod numerem 22 4444444 lub osobiście spotkać się z agentem. Ubezpieczenie Program Pomocy dostępne tylko w pakiecie z OC lub OC/AC.

Advertisement

Więcej informacji, w tym wszystkie limity i ograniczenia, znajdziemy w OWU na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z Grupą PZU.

  • Więcej informacji:
  • LINK4