SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plany TVP Polonia

W 2005 roku TVP nie przewiduje generalnych zmian w funkcjonowaniu TV Polonia

Jan Dworak - prezes Zarządu TVP, poinformował Radę TV  Polonia o planach finansowych stacji na rok 2005. Stwierdził, że w następnym roku nie przewiduje się generalnych zmian w funkcjonowaniu TV Polonii, ale powinno nastąpić dalsze doskonalenie i uatrakcyjnianie działalności programowej. Zarząd TVP opracował już i przedstawił Radzie Nadzorczej materiał o strategii rozwoju  TVP na najbliższe lata. W miesiącu styczniu będzie on przekazany do konsultacji społecznej i wówczas swoje zdanie i opinie wyrazi Rada Programowa. W sprawach finansowych prezes poinformował, że budżet stacji będzie w roku 2005 podobny do poprzedniego, a w części programowej większy o 7% /wprowadzenie podatku VAT/. W związku z przechodzeniem na nadawanie cyfrowe wydatki na rozpowszechnianie zmniejszą się o ok. 4 mln. zł. W tej sytuacji bardzo istotną rolę odgrywać będą środki przekazane stacji z budżetu państwa. Starania w celu ich pozyskiwania powinny być bardziej zintensyfikowane wobec sukcesywnie zmniejszającego się budżetu : w porównaniu z rokiem 1998 o połowę niższego w 2005.

Piotr Fajks - dyrektor  Biura Współpracy Międzynarodowej i Handlu TVP poinformował, o przejęciu przez Biuro całej sfery formalno-prawnej związanej z rozpowszechnianiem sygnału. W najbliższych tygodniach, po skompletowaniu zespołu, opracowana będzie mapa pokazująca obszary rozprowadzania programu TV Polonia, także w sposób komercyjny i określająca związane z tym korzyści finansowe i  medialne.

Rada  wysłuchała informacji o problemach poruszanych na ostatnim posiedzeniu Grupy Bruges, zrzeszającej międzynarodowych satelitarnych nadawców publicznych. Mariola Czarnecka, która pełni funkcję wiceprzewodniczącej  Grupy,  przekazała doświadczenia innych stacji przy przechodzeniu z nadawania analogowego na cyfrowe.
Rada pozytywnie zaopiniowała przedstawiony przez dyrektora  TV Polonia Antoniego Bartkiewicza ramowy układ programu na okres styczeń - luty 2005 oraz założenia  ramówki wiosennej.

Rada zatwierdziła regulamin organizacyjny Dorocznej Nagrody Rady Programowej TV Polonia  "Kryształ TV Polonia" za najlepszy program roku wyprodukowany i wyemitowany przez stacje w roku kalendarzowym. Nagrodzony program powinien w najwyższym stopniu realizować misję nadawcy publicznego, jakim jest TV Polonia. Rada Programowa w terminie do 10 lutego dokona wyboru laureata spośród pięciu programów nominowanych przez Kolegium Redakcyjne TV Polonia. Główną nagrodą konkursu jest artystycznie wykonany kryształ oraz dyplomy dla twórców programu. Uroczyste wręczenie będzie transmitowane na antenie TV Polonia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plany TVP Polonia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl