SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Koniec nc+ GO

Platforma satelitarna Canal+ rozsyła wybranym abonentom informacje o zbliżającym się wyłączeniu usługi nc+ Go. Pozwala ona na dostęp do kanałów telewizyjnych i treści na żądanie przez internet, za pośrednictwem komputerów lub urządzeń mobilnych.

Article

Aplikacja nc+ Go powstała jeszcze na potrzeby platformy nc+. 3 września 2019 roku zmieniła ona nazwę na Canal+. W maju 2020 ruszyła natomiast usługa Canal+ online. Najpierw była ona oferowana tylko w modelu subskrypcyjnym, a następnie dostęp do niej zyskali także abonenci platformy satelitarnej. Latem br. zyskali oni dostęp do wszystkich kanałów oferowanych dotychczas w nc+ Go. Atutem Canal+ online jest m.in. większy zakres urządzeń, na których można oglądać ulubione programy. Aplikacja działa w systemie operacyjnym Android TV, a nc+ Go nie.

Wybrani abonenci nadal z dostępem do nc+ Go

Co ciekawe mimo rozsyłanych komunikatów, część abonentów nadal będzie mogła korzystać z nc+ Go.

- To kolejny etap trwającego od kilku miesięcy procesu wygaszania usługi nc+ Go. 3 listopada usługa zostanie wyłączona dla kolejnej grupy abonentów, ale nie dla wszystkich. Niezmiennie zachęcamy wszystkich abonentów usług satelitarnych do rejestracji w nowoczesnym serwisie Canal+ online, który oferuje dostęp do treści na życzenie i na żywo bez dodatkowych opłat w ramach posiadanego abonamentu , na wielu urządzeniach i bez limitu godzin - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl rzecznik prasowy Canal+ Piotr Kaniowski.

Zobacz także: Nowe platformy osłabią Canal+? „Mamy długoterminowe umowy w zakresie TVOD”

Nie wiadomo kiedy usługa zniknie całkowicie. Być może część klientów posiada ma ją zagwarantowaną w ofercie w zawartych na kilka lat umowach.  W przypadku nc+ Go w wybranych pakietach obowiązywały limity korzystania z tego serwisu. Na przykład 100 godzin miesięcznie. Takich ograniczeń nie ma w Canal+ online. Możliwe jest też cofnięcie do 8 godzin programów wybranych stacji telewizyjnych (cach up TV).  

Rosną przychody Canal+

Pod koniec I półrocza 2021 roku Canal+ miał 22,1 mln abonentów, w tym 8,9 mln w samej Francji. W analogicznym okresie ub.r. abonentów było 20,4 mln. Przychody z działalności telewizyjnej we Francji wzrosły o 1,7 proc. Z kolei na zagranicznych rynkach, gdzie Canal+ jest dostępny o 4,4 proc. Przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. W ciągu całego roku przybyło ich 1,4 mln. Zyski Canal+ poprawiły się w porównaniu z I półroczem ub.r. EBITDA wzrosła z 300 do 330 mln euro. Ostatnie wyniki dotyczące Canal+ Polska pochodzą sprzed roku. Wówczas operator miał 2,37 mln zł klientów bezpośrednich (0,3 proc. więcej niż rok wcześniej), czyli korzystających z Platformy Canal+, oferty telekomunikacyjnej, serwisów VoD i jej pakietów na platformie Player należącej do TVN Grupy Discovery.

Niedawno informowaliśmy, że Canal+ Polska odkupił od spółki z grupy Real Management biurowiec zlokalizowany przy Alei Generała Władysława Sikorskiego 9 w Warszawie, w którym od maja 2008 roku znajduje się główna siedziba firmy oraz centrum produkcyjno-nadawcze.

Dołącz do dyskusji: Koniec nc+ GO

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jener.
Jako jedyny z tego grona mam, więc się wypowiem. 1. Nie ma wszystkich kanałów na cała plus, a tylko 3, 2. Nie było limitów na NC plus.
odpowiedź
User
Zdenek
Jako jedyny z tego grona mam, więc się wypowiem. 1. Nie ma wszystkich kanałów na cała plus, a tylko 3, 2. Nie było limitów na NC plus.
Nie wspierał Chromecasta....
odpowiedź
User
andy
już? ale ten czas leci.....
odpowiedź