SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma Teams z kolejnymi nowościami. Wspólny widok prezentacji i użytkowników

Koncern Microsoft zaplanował wprowadzenie kolejnych nowości na platformie Teams pozwalającej na zdalną pracę, naukę i kontakty online. Według zapowiedzi w serwisie pojawi się Widok Dynamiczny łączący ze sobą np. prezentacje oraz podgląd aktualnych uczestników konkretnego spotkania.

Microsoft Teams to zaprezentowana jesienią 2016 r., a uruchomiona w 2017 r. platforma pozwalająca na profesjonalną komunikację online przede wszystkim pomiędzy pracownikami jednej firmy.

Platforma Teams skokowo zyskała na popularności w dobie pandemii koronawirusa oraz coraz powszechniejszego modelu pracy zdalnej. W kwietniu ub.r. okazało się, że liczba połączeń wideo na platformie wzrosła o 1000 proc, zaś obecnie dzienna liczba użytkowników narzędzia wynosi globalnie 115 mln.

Czytaj także: Windows ma 35 lat. Z najnowszej wersji korzysta ponad miliard użytkowników na świecie

Dynamiczny Widok w Teams

Microsoft popychany rosnącą popularnością Teams od wielu miesięcy wprowadza nowości na tej platformie. W połowie 2020 r. zastosował widok Together Mode pozwalający na spotkania użytkowników w wirtualnej sali, w listopadzie rozpoczęto wprowadzanie widoku Fluent Design, pojawiły się także zmiany w aplikacji Teams na Androidzie.

Teraz, jak donosi m.in. serwis The Verge Microsoft szykuje się do wprowadzenia w Teams tak zwanego Widoku Dynamicznego, który ma dodatkowo ułatwić pracę.

Najważniejszą zmianą w nowym rozwiązaniu jest to, że np. podczas prowadzenia prezentacji w głównym oknie platformy obok wyświetlany jest dynamiczny podgląd osób biorących udział w spotkaniu, dokładne widać ich reakcje i zachowania, a także bieżące komentarze dotyczące prezentowanych treści.

Czytaj także: Za 27,7 mld dolarów Salesforce przejmuje Slacka. Buduje konkurencję dla Microsoft Teams

Według planów Widok Dynamiczny może znaleźć zastosowanie przy prezentowaniu różnych materiałów, m.in. dokumentów czy treści wideo. Z harmonogramu Microsoftu wynika, że funkcja Widoku Dynamicznego ma trafić szeroko do Teams w marcu br.

W zakończonym 30 września 2020 r. kwartale Microsoft zanotował zysk netto w wysokości 13,89 miliarda dolarów, w porównaniu do 10,68 miliarda dolarów zysku dwanaście miesięcy wcześniej (wzrost o 30 proc.). W omawianym okresie wyraźnie zwiększył się także przychód koncernu z Redmond - o 12 proc., z 33,06 miliarda dolarów do 37,15 miliarda dolarów.

Dołącz do dyskusji: Platforma Teams z kolejnymi nowościami. Wspólny widok prezentacji i użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl