SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image: Arkadiusz Dorynek odchodzi z zarządu, Schmidt, Koński, Morali-Majkut i Żbikowski w radzie nadzorczej

Arkadiusz Dorynek po pięciu latach zasiadania w zarządzie studia produkcyjnego Platige Image zrezygnował z tej funkcji. W najbliższym czasie ma doradzać zarządowi. Członkami rady nadzorczej firmy zostali natomiast Przemysław Schmidt, Robert Koński, Monika Morali-Majkut i Karol Żbikowski.

Article

W komunikacie giełdowym poinformowano, że Arkadiusz Dorynek złożył rezygnację z przyczyn osobistych.

Dorynek w zarządzie Platige Image był od czerwca 2011 roku, odpowiadał za kwestie finansowe. Wcześniej pracował jako dyrektor finansowy m.in. w Multimedia Polska i Nordisk Polska. Ponadto był analitykiem ds. inwestycji w Enterprise Investors i dyrektorem ds. inwestycji w EVL Poland.

Zasiadał w radach nadzorczych m.in. firm Polfa Kutno, Biawar i Unipak. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i studiów MBA z finansów na Indiana University.

W zeszłym tygodniu do zarządu Platige Image został powołany Janusz Włodarski, dyrektor produkcji w firmie. W jej zarządzie są również Piotr Sikora (od listopada ub.r. jest prezesem), Jarosław Sawko (wiceprezes od czerwca 2011 roku) i Marcin Kobylecki (od listopada ub.r.).

Szefem rady nadzorczej Platige Image od trzech lat jest Tomasz Bagiński. W ostatnich tygodniach do rady powołani zostali Przemysław Schmidt, Robert Koński, Monika Morali-Majkut i Karol Żbikowski. Zastąpili Magdalenę Dorynek, Andrzeja Malca, Małgorzatę Nowosielską-Sawko i Annę Sikorę.

Przemysław Schmidt pracuje też obecnie w radach nadzorczych firm. Rafako, Private Equity Managers, Paged i Cloud Technologies oraz jest członkiem zespołu ekspertów przy forum rad nadzorczych i prezesem sądu arbitrażowego Lewiatan. W latach 1997-2000 był wiceprezesem spółki @Entertainment, a potem przez 12 lat był związany z DM Trigon - jako partner-założyciel i przewodniczący rady nadzorczej.

Robert Koński jest prezesem firm Rathdowney Resources ltd i Rathdowney Polska. W latach 2008-2012 pracował w Kulczyk Holding, początkowo jako członek zarządu i chief operating officer, a od lipca 2010 jako doradca zarządu. Wcześniej przez wiele lat był szefem Euronetu na Polskę, Ukrainę, Czechy i Słowację. Zasiada w radach nadzorczych firm Kruk i Mabion, wcześniej był w radach nadzorczych Pekaesu i Rafako.

Monika Morali-Majkut jest przewodniczącą komitetu inwestycyjnego PFR Ventures. Zasiadała w radach nadzorczych m.in. spółek Bolix, Ultimo, WSiP, American Heart of Poland i MCI Capital. Była partnerem i szefem na Polskę Advent International oraz członkiem Komitetu Inwestycyjnego (Investment Advisory Committee) funduszy Adventu w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Wcześniej w ramach funduszu Apax Partners zajmowała się inwestycjami w spółki medialne w Europie Zachodniej. Była wieloletnim wiceprezesem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK).

Karol Żbikowski jest przewodniczącym rady nadzorczej Elektrobudowy oraz członkiem rad nadzorczych spółek Sanok Rubber Company, Prochem, BBI Development i Best.

W latach 2008-2011 był członkiem zarządu i dyrektorem ds. strategii we WSiP. W latach 2005-2008 pracował w grupie Unicredit CAIB, gdzie był prezesem IR Services, a od 2006 roku dyrektorem zarządzającym w Unicredit Markets & Investment Banking. Wcześniej, w latach 1999-2003, był prezesem zarządu Societe Generale Securities Polska.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Platige Image zanotowała 18,13 mln zł wpływów ze sprzedaży i 873 tys. zł zysku netto, a w całym ub.r. - 89 mln zł wpływów i 1,66 mln zł zysku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image: Arkadiusz Dorynek odchodzi z zarządu, Schmidt, Koński, Morali-Majkut i Żbikowski w radzie nadzorczej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl