SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Platige Image odstąpił od umowy z Imaginew, planuje kontynuację prac nad filmem "Fatima"

Fatima Film, spółka zależna Platige Image, podjęła decyzję o skorzystaniu z umownego prawa odstąpienia od umowy z Imaginew Internacional Unipessoal Lda z Portugalii (Imaginew) z powodu opóźnień w płatnościach, podał Platige Image. Fatima Film planuje kontynuować produkcję filmu "Fatima" i poszukiwać źródeł jego finansowania.

Kadr z filmu "Fatima" Article

"Przyczyną skorzystania przez Fatima Film z umownego prawa odstąpienia jest opóźnienie Imaginew w dotychczas wykonanych płatnościach przekraczające termin określony w umowie oraz brak płatności kolejnych przewidzianych umową rat wkładu finansowego w wysokości wynoszącej na dzień dzisiejszy 975 tys. euro netto, które to raty były wykazane w przychodach" – czytamy w komunikacie.

Do chwili obecnej - w wykonaniu postanowień umowy - Imaginew zapłacił 825 tys. euro tytułem płatności rat wkładu finansowego oraz przeniósł autorskie prawa majątkowe do utworów, które mogą być wykorzystane w filmie, o wartości określonej przez strony na 500 tys. euro. Umowa przewiduje, że w przypadku skorzystania przez Fatima Film z umownego prawa odstąpienia umowa uważana jest za niezawartą, Imaginew nie jest zobowiązana do uregulowania niezapłaconych rat, a Fatima Film nie jest zobowiązana do zwrotu Imaginew ani otrzymanych w wykonaniu umowy kwot, ani zwrotu przekazanych praw autorskich, podano również.

"Konsekwencją uznania umowy za niezawartą jest brak kontraktowego zobowiązania Fatima Film do przekazania Imaginew jakichkolwiek praw do filmu. W wykonaniu postanowień umowy został wykonany szereg prac niezbędnych do stworzenia filmu, w szczególności powstał tzw. stillomatic filmu o czasie trwania około 80 minut, modele głównych postaci, koncepcja plastyczna filmu. W związku z odstąpieniem od umowy Fatima Film planuje w oparciu o wykonane już prace i posiadane prawa autorskie kontynuować produkcję filmu i poszukiwać źródeł jego finansowania nie wykluczając współpracy w tym zakresie z innymi podmiotami. Data premiery filmu zostanie określona w późniejszym terminie po sprecyzowaniu planów Fatima Film" – czytamy dalej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image odstąpił od umowy z Imaginew, planuje kontynuację prac nad filmem "Fatima"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
fatima_fatum
4 miesiące minęły i dalej nie ma żadnej informacji, że te modele i koncepcja filmu się przydadzą komukolwiek. Poza żubrem PI już nic fajnego nie zrobi.
9 9
odpowiedź