SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image: wpływy 23 proc. w górę, 1,62 mln zł zysku

W minionym kwartale firma Platige Image, zajmująca się głównie postprodukcją treści wideo, zanotowała wzrost przychodów sprzedażowych o 23 proc. do 26,36 mln zł i spadek zysku netto z 2,09 do 1,16 mln zł.

Article

- Drugi kwartał bieżącego roku, z uwagi na pandemię znów okazał się wyzwaniem dla naszej firmy jaki dla całego sektora. Szczególnie jeśli chodzi o sytuację w reklamie czy eventach. Jednocześnie widzimy dobrą koniunkturę na rynku animacji - opisuje Karol Żbikowski, prezes Platige Image.

W zeszłym kwartale firma wyprodukowała m.in. kolejne animacje do trzeciego i czwartego sezonu „Call of Duty: Black Ops Cold War & Warzone”. Ponadto realizuje kilka projektów animacyjnych dla wiodących firm z branży gamingowej w Chinach.

- Dalej konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię i dążenie do modelu hybrydowego łączącego działalność w dotychczasowych obszarach usług serwisowych, z rozwojem projektów własnych w zakresie produkcji gier komputerowych oraz developmentu filmowego - dodaje Karol Żbikowski.

W obszarze reklamowym firma po przerwie spowodowanej epidemią zaczęła realizować projekty dla klientów z regionu MENA (Bliski Wschód i Północna Afryka), zajęła się też postprodukcją reklam McDonald’s i Samsunga oraz realizacją teledysku do „Wojen i Nocy” Darii Zawiałow. Natomiast dział eventowo-nadawczy spółki zajął się produkcją ceremonii otwarcia finałowego meczu piłkarskiej Ligi Europy.

Koszty 47 proc. w górę, niższy zysk

Wydatki operacyjne grupy Platige Image w zeszłym kwartale wyniosły 26,75 mln zł, po wzroście o 47 proc. rok do roku. Koszty usług obcych poszły w górę o 82 proc. do 17,32 mln zł.

- Spora kontraktacja na rynku usług animacji oznaczała też konieczność skorzystania z usług outsource, co wpłynęło na zwiększone koszty usług obcych. Widząc duży potencjał wzrostu przychodów w przyszłości będziemy wzmacniać własne zespoły, co z pewnością wpłynie na poprawę rentowności - komentuje Karol Żbikowski.

- W związku z niepewną sytuacją w okresie pandemii byliśmy bardzo ostrożni jeżeli chodzi o rozbudowę naszego zespołu - zaznacza.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wynik sprzedażowy Platige Image poszedł w dół z 3,12 mln zł zysku do 381 tys. zł straty, zysk EBITDA - z 3,78 do 2,61 mln zł, zysk operacyjny - z 2,94 do 1,62 mln zł, a zysk netto - z 2,09 do 1,16 mln zł.

Platige Image przy grach współpracuje z Movie Games

W drugiej połowie stycznia Platige Image przyjęło strategię na lata 2021-2025, w której zapowiedziało rozpoczęcie produkcji gier wideo, filmów i seriali oraz nie wykluczyło pozyskania kapitału z emisji nowych akcji, przejścia na główny rynek giełdowy i współpracy z inwestorami w spółkach celowych.

Na początku kwietnia firma wspólnie z producentem i wydawcą gier Movie Games utworzyła spółkę Image Games. Będzie ona zajmować się produkcją gier z segmentu AA, na razie zaplanowano realizację trzech gier o tematyce gangsterskiej osadzonych w różnych okresach historycznych.

Zapowiedziano, że Movie Games dostarczy spółce Image Games know-how produkcyjny i wydawniczy, a Platige Image - zaplecze potrzebne do realizacji wysokojakościowych animacji i doświadczenia na rynku licencji filmowych i serialowych.

W połowie kwietnia Platige Image sprzedało 240 tys. nowych akcji pięciu inwestorom instytucjonalnym. Zapowiedziało, że pozyskanie 6 mln zł przeznaczy na projekty gamingowe.

W ub.r. grupa kapitałowa Platige Image zanotowała wzrost skonsolidowanych wpływów sprzedażowych o 0,8 proc. do 91,15 mln zł i 1,42 mln zł skorygowanego zysku netto. Nowe umowy zagraniczne dotyczące animacji zrekompensowały spadki w innych działach.

W maju podpisała term sheet ze studiem Juggler Games dotyczący produkcji gry komputerowej, a w nią zainwestować 1 mln zł i udzielić 3 mln zł pożyczki.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image: wpływy 23 proc. w górę, 1,62 mln zł zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl