SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image z mniejszymi wpływami i 1,6 mln zł straty. Piotr Sikora i Jarosław Sawko przeszli z zarządu do rady nadzorczej

Firma produkcyjna Platige Image w trzech kwartałach br. zanotowała spadek wpływów o 21,3 proc. do 50,6 mln zł oraz 1,65 mln zł straty netto. Współzałożyciele firmy Piotr Sikora i Jarosław Sawko przeszli z jej zarządu do rady nadzorczej, z zarządu odszedł też Marcin Kobylecki.

Article

Wraz ze spadkiem wpływów Platige Image w trzech kwartałach br. zmalały też koszty operacyjne firmy - z 60,53 do 51,77 mln zł. Wydatki na usługi obce zmniejszyły się z 29,91 do 25,9 mln zł, a na wynagrodzenia - z 22,9 do 19,46 mln zł.

Wynik firmy z działalności operacyjnej pogorszył się w skali roku z 3,99 mln zł zysku do 818 tys. zł straty, natomiast wynik netto - z 2,08 mln zł do 1,65 mln zł.

W samym trzecim kwartale br. Platige Image miało 17,25 mln zł wpływów ze sprzedaży (po spadku z 19,45 mln zł w skali roku), 17,56 mln zł kosztów operacyjnych (wobec 19,15 mln zł rok wcześniej) i 1 mln zł straty netto (wobec 24 tys. zł straty przed rokiem).

W środę Platige Image poinformowało, że z jego zarządu do rady nadzorczej przechodzą Piotr Sikora (był prezesem) i Jarosław Sawko. Obaj są współzałożycielami firmy, zarządzali nią przez 20 lat. Z zarządu odchodzi również Marcin Kobylecki, który był jego członkiem od listopada ub.r.

W zarządzie spółki są obecnie Janusz Włodarski jako wiceprezes (od czerwca br.) oraz Magdalena Machalica i Maciej Gamrot, powołani na funkcje członków zarządu miesiąc temu.

Z kolei z dalszego zasiadania w radzie nadzorczej zrezygnowali Monika Morali-Majkut i Przemysław Schmidt.

- Zmiany organizacyjne w spółce związane są z podjęciem przez nich decyzji o dalszej profesjonalizacji zarządu, w tym oddzieleniu funkcji właścicielskich od zarządczych - tłumaczy Platige Image w komunikacie giełdowym. Dodaje, że Monika Morali-Majkut, Przemysław Schmidt i Marcin Kobylecki nadal będą współpracować z firmą w ramach jej ciał doradczych.

Platige Image zajmuje się usługami z zakresu animacji, efektach specjalnych, produkcji i postprodukcji reklam oraz realizacji własnych projektów krótko- i pełnometrażowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image z mniejszymi wpływami i 1,6 mln zł straty. Piotr Sikora i Jarosław Sawko przeszli z zarządu do rady nadzorczej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
postpi
Nie dziwi mnie w ogóle taki obrót spraw, ludzie od kreatywności powinni zajmować się kreatywnością a nie zarządzaniem. Szkoda firmy, bo w wyniku złych decyzji, bardzo dużo dobrych ludzi opuściło tą firmę, nie wierząc już, że zrealizuje jakikolwiek pełen metraż. Przyszłość PI to reklamy 3D i postprodukcja seriali.
odpowiedź