SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platige Image wziął 3,7 mln zł kredytu inwestycyjnego i 3,7 mln zł limitu kredytowego

Firma Platige Image, zajmująca się głównie produkcją treści wideo, sfinalizowała dwie umowy kredytowe z PKO BP. Wzięła 8,2 mln zł limitu kredytowego wielocelowego na rok i 0,87 mln euro (ok. 3,7 mln zł) kredytu inwestycyjnego na cztery lata w celu refinansowania zadłużenia.

Article

Wielocelowy limit kredytowy w kwocie 8,2 mln zł został udzielony Platige Image do 19 grudnia 2020 roku. Maksymalnie 4,2 mln zł w formie kredytu w rachunku bieżącym może zostać przeznaczone przez spółkę na finansowanie bieżących zobowiązań wynikających z wykonywanej działalności, w tym refinansowanie zadłużenia w innym banku, a 4 mln zł na finansowanie bieżących zobowiązań wynikających z kontraktów handlowych.

Natomiast 0,87 mln euro kredytu inwestycyjnego ma zostać przeznaczone na refinansowanie zadłużenia firmy w innym banku. Kredyt ma zostać spłacony do 11 grudnia 2023 roku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W tym refinansowaniu chodzi o całkowitą spłatę kredytów zaciągniętych przez Platige Image w marcu br. w BNP Paribas Bank Polska. Wtedy spółka przedłużyła o rok kredyt w rachunku bieżącym i kredyt rewolwingowy w kwocie 7,5 mln zł oraz miała 1,1 mln zł kredytów inwestycyjnych.

Oprocentowanie nowego limitu kredytowego i kredytu inwestycyjnego jest zmienne i oparte na stopie procentowej równej wysokości stawki referencyjnej - WIBOR 1M/EURIBOR 1M/LIBOR 1M powiększonej o marżę banku. Zabezpieczeniami spłaty są m.in. weksle własne in blanco wraz z deklaracją wekslową oraz hipoteki umowne łączne do kwoty 13,94 mln zł w przypadku limitu kredytowego i 1,7 mln euro w przypadku kredyty inwestycyjnego na działce i budynku w Warszawie.

- Umowy zawierają liczne zobowiązania spółki standardowe dla tego typu umów, w tym m.in. do utrzymywania na określonych poziomach wskaźników zadłużenia spółki - zaznaczono w komunikacie giełdowym Platige Image.

Grupa kapitałowa Platige Image w trzecim kwartale br. osiągnęła wzrost skonsolidowanych przychodów sprzedażowych o 37 proc. do 22,39 mln zł oraz 814 tys. zł zysku netto (wobec 1,4 mln zł straty rok wcześniej). - Wzrost przychodów i poprawę marż zawdzięczamy dobrze zdywersyfikowanemu portfelowi projektów i kontroli kosztów projektowych - skomentował prezes spółki Karol Żbikowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platige Image wziął 3,7 mln zł kredytu inwestycyjnego i 3,7 mln zł limitu kredytowego

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Geko
To dzię dzieje. Teraz.
odpowiedź
User
Geko.
Seba sprzedawaj.
odpowiedź
User
Geko.
I pilnuj bigosu.
odpowiedź