SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play ma już 10 mln klientów

W czwartek spółka P4, będąca właścicielem sieci telekomunikacyjnej Play, podsumowała trzeci kwartał br. Operator pochwalił się m.in. przekroczeniem liczby 10 mln klientów.

Bartosz Dobrzyński

Bartosz Dobrzyński

Wynik 10 mln klientów daje Play 20. pozycję w Europie pod tym względem. W stosunku do ubiegłego roku liczba ta wzrosła o 22 proc. Składa się na nią 54 proc. użytkowników ofert na kartę oraz 44 proc. osób płacących abonament. Operator podaje również, że 1,4 mln stanowią klienci biznesowi, co w porównaniu z rokiem 2012 daje wzrost rzędu 40 proc.

- Chcemy kontynuować szybki wzrost liczby klientów biznesowych. Dynamika 40-proc. r/r po III kw. 2013 wynika w dużej mierze z niskiej bazy porównawczej, ale to zdecydowanie segment na który nadal będziemy stawiać. Ponadto wraz z 4G LTE chcemy przyspieszyć wzrost liczby klientów korzystających z usług internetowych w naszej sieci - mówi Bartosz Dobrzyński, członek zarządu P4.

W Polsce Play jest w dalszym ciągu czwartym operatorem. Wyprzedza go T-Mobile z ok. 16 mln klientów, Orange z ok. 15 mln i Plus z ok. 14 mln. Fioletowy operator ma tym samym 18 proc. udziału w rynku wobec 16 proc. notowanych rok wcześniej.

Wśród klientów sieci 1,1 mln stanowią użytkownicy usług internetu mobilnego. Operator podaje, że miesięcznie transmitują oni ponad 5000 TB danych.  Intensywnie rośnie natomiast oferta dla użytkowników smartfonów, z możliwości płacenia za aplikacje dla Androida w sklepie Google Play w ramach abonamentu korzysta już 1 mln osób.

- Klientów internetowych nie pozyskiwaliśmy agresywnie, ale teraz 4G LTE da nam potencjał dobrego wzrostu w tym segmencie. Jest to segment zdecydowanie rosnący. Dlatego inwestujemy w smartfony i LTE. W związku z tym mamy także na wyłączność w ofercie nowy telefon firmy LG - dodaje Dobrzyński.

Przychody Play trzech kwartałach wyniosły 2,126 mld zł, co jest wynikiem o 24 proc. lepszym w porównaniu do 2012 r. Całkowite przychody uplasowały się na poziomie ok. 2,6 mld zł. O 42 proc. spadły natomiast przychody hurtowe (na które głównie składają się rozliczenia MTR), wynosząc 412 mln zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play ma już 10 mln klientów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
malina 2109
Kuba Wojewódzki jest najlepszy, Więcej reklamówek z NIM !!!!!!
11 13
odpowiedź
User
andrew777
jakoś nie wierze w te 16 mln klientów T-mobile :P
13 9
odpowiedź
User
obywayel
play to złodzieje oszusci i kłamcy. Nie polecam. Mowię prawdę. jeśłi kotś twierdzi inaczej niech poda mnie do sądu!!!
12 13
odpowiedź