SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play Now TV z nowymi funkcjami i odświeżonym interfejsem

Operator sieci Play wprowadził nowy interfejs i funkcje do swojego TV Box. Strona główna łączy teraz liniowe kanały TV z serwisami VOD, pojawił się też przewodnik po programach (EPG). Sprzęt ma teraz także możliwość zapamiętywania ostatnio oglądanego kanału, a odtwarzacz zyskał zaawansowaną nawigacje.

Article

Operator podkreśla, że zmiany są efektem badań oraz wywiadów przeprowadzanych z użytkownikami, którzy testowali nowe rozwiązanie. Ekran startowy po zmianach stał się teraz multimedialnym centrum, łączącym świat tradycyjnej telewizji z aplikacjami serwisów VOD. Użytkownicy mogą przeglądać najciekawsze programy i materiały z różnych platform w jednym miejscu. Na głównym ekranie pojawiają się treści z aplikacji domyślnie dostępnych na TV Box (Netflix, YouTube czy Amazon Prime Video) oraz dodanych przez użytkownika ze Sklepu Google Play.

Jak działa dekoder TV Box

Dzięki nowemu oprogramowaniu dekoder TV Box zapamiętuje ostatnio oglądany kanał telewizyjny lub wybraną aplikację i automatycznie odtwarza je po ponownym włączeniu urządzenia. Play podaje, że to rozwiązanie pozwala użytkownikom na szybki powrót do ulubionych treści.

Użytkownicy mają teraz także dostęp do rozbudowanego przewodnika po programach (EPG), dostępnego zarówno bezpośrednio z przycisku na pilocie, jak i z poziomu odtwarzacza.

Poza tytułem programu czy godzinami transmisji nowa rozpiska zawiera także rozbudowane informacje o materiałach dostępnych w Play Now TV.

Wprowadzenie nowego interfejsu nie oznacza porzucenia dotychczas dostępnych funkcji. Użytkownicy dekodera TV BOX mają wciąż możliwość nagrywania materiałów, dostęp do programów nawet do 7 dni wstecz, do opcji ustawiania przypomnień o ulubionej pozycji, a także możliwość konfiguracji i oglądania kanałów DVBT/DVBC, oraz wyszukiwania głosowego.

Początkowo z odświeżonego interfejsu będą mogli skorzystać tylko nowi klienci. Aktualizacja dla dotychczasowych użytkowników będzie udostępniana stopniowo. Operator prognozuje, że do końca roku wszyscy klienci Play Now TV będą mogli korzystać z dekodera Play Now TV BOX z odświeżonym, szybkim i wygodnym interfejsem.

Według wstępnych danych w pierwszej połowie br. P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, zanotował 3,636 mld zł przychodów sprzedażowych, 1,7 mld zł zysku EBITDAaL i 5,3 mld zł zysku netto.

Na koniec ub.r. operator miał 8,39 mln abonentów (96 tys. więcej niż przed rokiem) i 3,8 mln użytkowników ofert prepaidowych (201 tys. więcej niż rok wcześniej). 118 tys. klientów korzystało z wprowadzonej wiosną 2019 roku usługi telewizyjnej Play Now Box TV, a 7 tys. - z oferowanego od kwietnia ub.r. internetu stacjonarnego.

Dołącz do dyskusji: Play Now TV z nowymi funkcjami i odświeżonym interfejsem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abc
Mogliby by tak w końcu zabrać się za dodanie nowych kanałów tv ,bo od dawna nic nowego ,za to trzy stacje radiowe dali.
odpowiedź
User
Xyz
Niech umożliwią dodawanie kanałów naziemnych w głównej aplikacji Play Now TV. Mimo, że dekoder posiada tuner DVB-T2 brak na liście kanałów naziemnych z TVP (TVP Polonia, TVP Rozrywka, TVP Dokument) oraz kanałów z MUXa Winnickiego. Tych kanałów użytkownik musi szukać głębiej w ukrytej aplikacji Live Channels, a w podstawowej ich nie ma.
odpowiedź