SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sześć nowych osób we władzach Play. Harion dalej prezesem, odchodzą Danieluk i Wawrzynowicz

Do komitetu wykonawczego w spółce P4, operatorze sieci Play, z początkiem kwietnia dołączą Michał Gramatnikowski, Paweł Passowicz, Rafał Sidorowicz, Małgorzata Zakrzewska, Ewa Zmysłowska i Beata Zborowska. Z zarządu spółki odchodzą natomiast Wojciech Danieluk i Michał Wawrzynowicz. Prezesem przez kolejne pięć lat będzie Jean Marc Harion.

Prezes P4 Jean Marc Harion powołał z początkiem kwietnia komitet wykonawczy, w którego składzie są członkowie zarządu i wybrani dyrektorzy spółki. W tej drugiej grupie są dyrektor obsługi klienta Michał Gramatnikowski, dyrektor ds. IT Paweł Passowicz, dyrektor sprzedaży Rafał Sidorowicz, dyrektor komunikacji korporacyjnej Małgorzata Zakrzewska oraz dyrektor HR Ewa Zmysłowska.

Natomiast Beata Zborowska została powołana na stanowisko dyrektora finansowego i do zarządu operatora sieci Play. Zastąpi w tych funkcjach Marcina Szula, który złożył rezygnację pod koniec zeszłego tygodnia.

Zborowska wcześniej była członkiem zarządu i dyrektorem finansowym m.in. w Investment & Management Partners, Grupie Exatel, pracowała na stanowiskach menedżerskich i dyrektorskich w Unilever Polska i Polkomtelu. Poprzednio przez prawie dwa lata była związana z ERGO Technology & Services Management, gdzie pełniła funkcję global finance service management director.

Z zarządu Play odchodzą Danieluk i Wawrzynowicz

W środę rezygnację z zasiadania w zarządzie P4, ze skutkiem na koniec marca, złożyli Michał Wawrzynowicz (był w zarządzie od połowy 2007 roku) oraz Wojciech Danieluk (od jesieni 2018 roku).

Danieluk był w firmie dyrektorem ds. IT i transformacji, a Wawrzynowicz - dyrektore ds. sprzedaży.

Z zarządzie P4 pozostaną natomiast dyrektor strategii Piotr Kuriata, dyrektor marketingu Mikkel Noesgaard i dyrektor technologii Michał Ziółkowski. Ziółkowski jest w zarządzie od jesieni 2018 roku, Kuriata od początku 2019 roku, a Noesgaard od jesieni 2019 roku. W komunikacie firmy podkreślono, że nie zmieniają się ich stanowiska i zakres obowiązków.

Jean Marc Harion dalej prezesem

Prezesem P4 pozostanie Jean Marc Harion, który zarządza spółką od połowy 2018 roku. Zapowiedziano, że będzie pełnił tę funkcję przez kolejne pięć lat.

- Dziękuję za zaufanie ze strony zarządu Grupy iliad i gratuluję nowo powołanym członkom executive team. Przed nami nowe wyzwania na polskim rynku, takie jak: rozwój technologii 5G czy oferty sieci szerokopasmowej. Jestem przekonany, że wspólnie osiągniemy ambitne cele, rozwijając najlepszej jakości usługi cyfrowe dla naszych klientów - skomentował Harion.

Grupa Iliad kupiła Play za 9,6 mld zł

Od listopada ub.r. Play Communications (P4 jest jego główną spółką zależną) ma nowego właściciela - 96,66 proc. akcji firmy kupiła francuska Grupa Iliad, płacąc 9,6 mld zł. Według nieoficjalnych informacji Jean-Marc Harion nadal będzie prezesem P4.

W ub.r. Play Communications osiągnął wzrost przychodów o 1,7 proc. do 7,16 mld zł i zysku EBITDAaL o 6,3 proc. do 2,4 mld zł. Liczba jego użytkowników zwiększyła się o 390 tys. do 12,32 mln, głównie dzięki przejęciu Virgin Mobile Polska i wzrostowi popularności Play Now Box TV.

Dołącz do dyskusji: Sześć nowych osób we władzach Play. Harion dalej prezesem, odchodzą Danieluk i Wawrzynowicz

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl