SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play rezygnuje z roamingu krajowego od Polkomtelu. Stawia na własną sieć oraz współpracę z Orange i T-Mobile

Operator sieci telekomunikacyjnej Play wypowiedział obowiązującą od 12 lat umowę z Polkomtelem dotyczącą roamingu krajowego. Nadal będzie współpracować w tym zakresie z T-Mobile i Orange Polska, ponadto mocno rozbudowuje własną sieć.

Article

W komunikacie giełdowym Play podano, że współpraca z Polkomtelem w zakresie roamingu krajowego zakończy się przy zachowaniu 12-miesięcznego okresu wypowiedzenia umowy.

- Rezygnacja ze współpracy z końcem przyszłego roku będzie możliwa dzięki realizowanej rozbudowie własnej sieci Play, która na koniec roku składać się będzie z 7 tysięcy stacji bazowych, a w perspektywie roku 2021 ma osiągnąć 9,5 tysięcy stacji - stwierdził Play. - Potrzeby Play w zakresie roamingu krajowego na lata 2020-2021 są w pełni zabezpieczone umowami z T-Mobile i Orange Polska - zaznaczył.

Półtora tygodnia temu firma przedłużyła umowę z T-Mobile Polska w zakresie roamingu krajowego do końca 2021 roku. Po tym okresie fioletowy operator, w związku z rozbudową własnej sieci nadajników, zamierza zakończyć współpracę z T-Mobile i Orange Polska.

Na koniec września br. Play miał 6 440 własnych stacji bazowych, o 694 więcej niż rok wcześniej.

W raporcie z trzeciego kwartału br. firma podała, że zasięg jej własnej sieci w technologiach 2G, 3G i LTE wynosił 96,9 proc. populacji Polski, a po dodaniu zasięgu Polkomtelu, Orange i T-Mobile - 99 proc.

W trzech kwartałach br. na roaming krajowy i współdzielenie sieci firma wydała 205,2 mln zł, o 43,9 proc. więcej niż rok wcześniej. W raporcie zaznaczono, że koszty samego roamingu krajowego wzrosły o 45,3 mln zł.

W listopadzie Play zrezygnował z roamingu krajowego w centrum Poznania i zaczął realizować tam usługi wyłącznie w oparciu o własną sieć. Firma zapowiedziała, że podobne zmiany będzie wprowadzać w innych miejscach.

Na koniec września br. Play miał 15,02 mln klientów, w tym 12,72 mln aktywnych (8,99 mln abonentów i 3,74 mln użytkowników ofert prepaidowych). W trzech kwartałach br. telekom osiągnął wzrost wpływów operacyjnych o 2,1 proc. do 5,03 mld zł oraz 542,4 mln zł zysku netto (wobec 244,5 mln zł rok wcześniej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play rezygnuje z roamingu krajowego od Polkomtelu. Stawia na własną sieć oraz współpracę z Orange i T-Mobile

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Będzie jeszcze słabiej z połączeniami. Nawet w centrum dużych miast
Najpierw niech pobudują tę swoją infrastrukture, potem niech stawiają na nią.

Póki co, w centrum Warszawy od 7 tak do 16-18 nie można normalnie przeprowadzić kilku minutowej rozmowy. Jadę tylko na pre-paidach od nich dostając 200 zł i 20 GB po przeniesieniu numeru.

Nie wyobrażam sobie jeśli miałbym coś nich z umową, choćby roczna i byłaby tak fatalna jakość usług.
Orange też nie jest pod tym względem najlepszy, a T-Mobile, skoro już w ramach swoich usług (nawet w pre-paidzie), proponuję są parę złotych wykupienie opcji, że nasze połączenie w szczycie będzie traktowane priorytetowo, to nie sądzę by podczas natężenia ruchu umożliwialo Playowi połączenia o wyższym niż własny, standardzie.

Oznacza to jedno, korzystnie z sieci Play będzie jeszcze trudniejsze. Wyobraźcie sobie jakieś poważne rozmowy w ten sposób, że ci co 15 sekund zrywa. Jaja.

Jest przynajmniej nadzieja, że będą schodzic z ceny. Dadza jeszcze więcej GB po przeniesieniu numeru nie na 2 a na 6 miesięcy jak było kiedyś.

Tyle, że dzisiaj gdy sieci wirtualne nawet na stabilnym Plusie czy T-Mobile, dają no limit za 40 zł do tego 50 GB, które większości wystarczaj, to przynęty Playa nie są już tak atrakcyjne jak kiedyś.

Ta się stać stacza się i nie zdziwilbym się gdyby została wchonieta przez Orange za parę groszy. Byłoby szkoda, ale to już trend. Nikt nie chciał ich kupić, usługi naprawdę bardzo słabe, tylko nęcenie marketingiem znanych twarzy i ciecie cen. Na dłuższą metę tak biznesu prowadzoc się nie da. A co tu jeszcze myślęc na kosztownym 5G.
13 12
odpowiedź