SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play: umowa z T-Mobile ws. roamingu przedłużona, Telco Holdings dokupił akcje za 76 mln zł

Operator sieci telekomunikacyjnej Play przedłużył do końca 2021 roku umowę z T-Mobile Polska dotyczącą roamingu krajowego. Natomiast spółka zależna Telco Holdings, jednego z głównych akcjonariuszy Play Communications, kupiła w ostatnich dniach 3,93 mln akcji telekomu za 76,27 mln zł.

Article

W komunikacie Play podano, że na mocy aneksu do poprzedniej umowy z T-Mobile Polska wprowadzono bardziej elastyczne warunki współpracy.

- Play zyskuje obniżenie rocznych kosztów roamingu krajowego w ramach dotychczas obowiązującego minimalnego zobowiązania finansowego, a T-Mobile wydłużenie czasu otrzymywania przychodów z tytułu roamingu krajowego do końca 2021 roku. Jednocześnie dzięki wypracowaniu nowych zasad ustalania wolumenów przesyłanych w roamingu, T-Mobile gwarantuje sobie więcej pojemności sieci dla swoich klientów - opisano.

W raporcie z trzeciego kwartału br. Play Communications podał, że zasięg jego własnej sieci w technologiach 2G, 3G i LTE wynosił 96,9 proc. populacji Polski, a po dodaniu zasięgu Polkomtelu, Orange i T-Mobile, z którymi operator ma umowy o roamignu krajowym - 99 proc. Na koniec września br. Play miał 6 440 własnych stacji bazowych, o 694 więcej niż rok wcześniej.

W trzech kwartałach br. na roaming krajowy i współdzielenie sieci firma wydała 205,2 mln zł, o 43,9 proc. więcej niż przed rokiem. W raporcie zaznaczono, że koszty samego roamingu krajowego wzrosły o 45,3 mln zł.

W listopadzie Play zrezygnował z roamingu krajowego w centrum Poznania i zaczął realizować tam usługi wyłącznie w oparciu o własną sieć. Firma zapowiedziała, że podobne zmiany będzie wprowadzać w innych miejscach.

Telco Holdings wydał 76 mln zł na 1,5 proc. akcji Play

W ostatnich dniach spore pakiety akcji Play Communications kupiła spółka Kebourne Invest należąca do Telco Holdings, jednego z głównych akcjonariuszy telekomu.

W komunikacie giełdowym Play wyliczono, że Kebourne Invest zrealizował następujące zakupy akcji:
- 7 grudnia: 1,44 mln akcji za 27,64 mln zł (po 19,2 zł za sztukę),
- 10 grudnia: 570 tys. akcji za 10,87 mln zł (po 19,07 zł za sztukę),
- 11 grudnia: 890 tys. akcji za 17,26 mln zł (po 19,4 zł za sztukę),
- 12 grudnia: 1,03 mln akcji za 20,49 mln zł (po 19,92 zł za sztukę).

Łącznie spółka kupiła 3,93 mln akcji Play Communications (stanowiących 1,54 proc. kapitału) za 76,27 mln zł.

Przed tymi transakcjami do Telco Holdings należało 69,32 mln akcji stanowiących 27,3 proc. kapitału Play. Drugim z głównych akcjonariuszy operatora jest Tollerton Investment - ma 70,16 mln akcji (27,63 proc. kapitału).

Play Communications jest notowany na warszawskiej giełdzie od lipca ub.r. Firma sprzedała wtedy swoje akcje za 4,4 mld zł (po 36 zł za sztukę). Od debiutu kurs spółki systematycznie spadał - do końca kwietnia utrzymywał się jeszcze powyżej 30 zł, w lipcu zmalał do nieco ponad 20 zł , a w listopadzie - w okolice 15-16 zł.

Od początku grudnia cena akcji firmy rośnie, w środę na zamknięciu sesji wynosiła 21 zł.

Właśnie następują duże zmiany w kierownictwie P4, spółki zależnej Play Communications zarządzającej siecią Play. Z końcem br. z zarządu odejdą Hans Cronberg i Bartosz Dobrzyński, a z końcem stycznia 2019 roku - Jacek Niewęgłowski. Ich miejsca z początkiem listopada zajęli Michał Ziółkowski, Michał Sobolewski i Wojciech Danieluk, ponadto firma szuka nowego szefa strategii.

Od początku lipca br. prezesem firmy jest Jean-Marc Harion, poprzednio związany z Orange. W Play zastąpił Jørgena Banga Jensena, który odszedł z firmy po 10 latach zarządzania nią. Natomiast pod koniec lipca Georgios Xirouchakis zrezygnował z funkcji dyrektora w zarządzie Play Communications. Tymczasowo zastąpił go Rouben Bourlas.

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play: umowa z T-Mobile ws. roamingu przedłużona, Telco Holdings dokupił akcje za 76 mln zł

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
LOL
Play to największa sieć wirtualna w Polsce. Zamiast budować swoją infrastrukturę, promują gwiazdki polskiego szołbizu. A z połączeniami nawet w centrum Warszawy jak było licho tak jest. Nikt poważny nie ma co nich komórki. Trudno się nie zirytowac, skoro 2-3 minutowej rozmowy nie można przeprowadzić bez zerwania połączenia w godzinach 7-15. Więcej Margaret i Wojewódzkiego!
odpowiedź
User
Qsek
Play to największa sieć wirtualna w Polsce. Zamiast budować swoją infrastrukturę, promują gwiazdki polskiego szołbizu. A z połączeniami nawet w centrum Warszawy jak było licho tak jest. Nikt poważny nie ma co nich komórki. Trudno się nie zirytowac, skoro 2-3 minutowej rozmowy nie można przeprowadzić bez zerwania połączenia w godzinach 7-15. Więcej Margaret i Wojewódzkiego!

Dosłownie wyjąłeś mi to z ust. Jakość połączeń i internetu w okolicach Pałacu i dworca jest tragiczna...Ja jadąc komunikacja tam codzinnie albo musze zrezygnować z muzyki na streamie albo kazać czekać osobie po drugiej stronie słuchawki, aż mi jakiś zasięg wróci. Nie wiem jakim trzeba być biznesowym dzieckiem, żeby prowadzić taką politykę.
odpowiedź
User
Gość
Mieszkam w tej okolicy i żadnych problemów ani znajomi nie mamy. Coś chyba nie tak z Twoim telefonem...
odpowiedź