SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Operator sieci Play pozyskał do 1,2 mld zł trzyletniej linii kredytowej

Spółka P4, operator sieci telekomunikacyjnej Play, zawarła z grupą banków umowę, na mocy której pozyskał do 1,2 mld zł dodatkowej linii kredytowej na trzy lata.

Article

Umowa została podpisana z bankami BNP Paribas Bank Polska, DNB Bank ASA, DNB Polska, PKO Bank Polski, Raiffeisen Bank International AG i Santander Bank Polska.

P4 zapowiedziało, że środki z tej linii kredytowej „zostaną wykorzystane na ogólne cele korporacyjne, w tym nakłady inwestycyjne oraz spłatę lub przedpłatę istniejącego zadłużenia”. Zaznaczono, że pozyskanie tego finansowania obniży średnią stopę procentową zadłużenia Play.

W ub.r. Play Communications, którego główną spółką zależną jest P4, zanotował wzrost przychodów o 2,9 proc. do 7,041 mld zł oraz zysku netto o 16,4 proc. do 866,9 mln zł. Na koniec roku telekom miał 12,93 mln aktywnych klientów (po wzroście o 2,1 proc.), a średni przychód od użytkownika zwiększył się o 1,5 proc. do 32,8 zł. Firma miała ponad 32 tys. klientów usługi Play Now Box TV.

W połowie grudnia ub.r. spółka P4 wyemitowała 1,5 tys. obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 750 mln zł. Z tej puli papiery dłużne za 25 mln euro (106 mln zł) nabył Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

6,6 mld zł długu netto Play

Na koniec ub.r. zadłużenie netto Play Communications wynosiło 6,63 mld zł, na co składało się głównie 5,15 mld zł z kredytów, 991,5 mln zł z leasingu i 751,4 mln zł z obligacji. Jednocześnie firma miała 294,3 mln zł gotówki i jej ekwiwalentów.

Stosunek zadłużenia netto do zysku EBITDA w ub.r. wynosił 2,72.Natomiast na koniec 2018 roku Play Communications miał 6,71 mld zł zadłużenia netto, a jego relacja do całorocznej zysku EBITDA wynosiła 3,11.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Operator sieci Play pozyskał do 1,2 mld zł trzyletniej linii kredytowej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marcin
Az w koncu banki przestana udzielac kredytow,i siec Play poplynie z dlugami . .
odpowiedź