SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play z programem Fair Play. 99 złotych za rezygnację z umowy

Play wprowadził program o nazwie Fair Play, który pozwala użytkownikom na zmianę warunków zawartej wcześniej umowy. Możliwe są zarówno jej modyfikacje, jak i całkowita rezygnacja z podpisanego kontraktu za opłatą 99 złotych.

Article

Zapowiadając swój promocyjny program o nazwie Fair Play operator zaznaczył, że tworząc go wzorował się na podobnych rozwiązaniach stosowanych w innych branżach.

Fair Play przewiduje, że użytkownicy w ciągu 30 dni od podpisania umowy, bądź aneksu przedłużającego umowę mogą dokonać zmiany w warunkach, które podpisali. W ramach istniejących ofert możliwa będzie zmiana oferty oraz urządzenia, które klienci zakupili. Dla nowych umów możliwe będzie również jej rozwiązanie. Zmiany będzie można dokonać tylko raz dla każdego numeru abonenckiego.

Program jest dostępny dla wszystkich użytkowników indywidualnych i korporacyjnych, którzy podpisują umowę abonamentową, nie obejmuje jednak ofert z segmentu Mix.

Play ponformowało wczoraj na konferencji prasowej, że modyfikacja niektórych warunków umowy może wiązać się z opłatami. Co prawda zmiana oferty i w konsekwencji wysokości abonamentu jest dokonywana bezpłatnie, jednak kiedy użytkownik zmienia ofertę z urządzeniem, jego cena zakupu zostaje wyrównana do ceny, która obowiązywała w danej ofercie w cenniku z dnia podpisania umowy. Dla przykładu: jeśli klient podwyższa swój abonament z poziomu 59 zł na 69 zł, za urządzenie zapłacił 299 zł i jest ono w nowej ofercie dostępne za 199 zł, klientowi zwracana jest kwota nadpłaty, w tym przypadku 100 zł. W przypadku zmian w odwrotnym kierunku konieczna będzie dopłata. Wyrównanie ceny zakupu będzie rozliczane w salonie, w którym klient dokonuje zmiany. Zmiany mające wpływ na wysokość abonamentu zostaną odpowiednio naliczone i przedstawione klientowi na najbliższej fakturze.

W myśl regulaminu Fair Play w grę wchodzi także możliwość zwrotu urządzenia zakupionego wraz z podpisaniem umowy. To jednak rodzi dość poważne konsekwencje finansowe. W każdym z tych przypadków, gdy klient zwraca wcześniej zakupione urządzenie jest zobowiązany do uiszczenia Opłaty za Korzystanie z Urządzenia. Bez względu na to, czy sprzęt jest rozpakowany, czy nie opłaty są jednakowe i uzależnione jedynie od grupy, w której urządzenie się znajduje. Wysokość opłat waha się od kwoty 49 zł do 399 zł.

Wysoka opłata (w wysokości 99 zł) wiąże się też z rezygnacją z podpisanej wcześniej umowy. Użytkownik jest dodatkowo zobowiązany do opłacenia faktury za usługi telekomunikacyjne, proporcjonalnie do liczby dni, kiedy umowa była aktywna.

Sieć komórkowa Play na koniec 2015 roku miała 14,15 mln abonentów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play z programem Fair Play. 99 złotych za rezygnację z umowy

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jasiek z gor
Faktycznie fer plej .... po polsku jak zwykle zresztą.
odpowiedź