SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Play zapowiada zmiany w ofercie roamingowej, warunki mają być korzystniejsze

Po fali krytyki dotyczącej proponowanych przez operatorów nowych cen roamingowych Play zadeklarował, że wprowadzi w swoich stawkach odpowiednie zmiany. Szczegóły nie są znane, jednak według operatora warunki będą korzystniejsze od proponowanych wcześniej.

Article

Play, podobnie jak pozostali najwięksi operatorzy w połowie maja br. przedstawił nowe cenniki roamingowe mające obowiązywać od 15 czerwca zgodnie z przepisami wprowadzanymi przez Unię Europejską.

Play uzależnił wysokość opłat roamingowych od konkretnych taryf wykorzystywanych przez użytkowników. We wszystkich wprowadzono pulę darmowych minut za połączenia przychodzące, choć ich objętość różni się w poszczególnych taryfach – w najniższej opcji pula ma 50 minut, w najwyższej limit wynosi 700 minut. Po wyczerpaniu puli rozmów przychodzących przyznawanej na rok opłata za każdą minutę odebranego połączenia wynosi 5 gr.

Nieco inaczej Play rozwiązał w nowych cennikach koszty połączeń nawiązywanych przez użytkowników na terenie Unii. Tutaj także przyznawane są pule darmowych minut sięgające od 250 do 820. Po wyczerpaniu puli zaczynają obowiązywać dodatkowe opłaty różniące się wysokością, różne są także koszty połączeń wychodzących w konkretnych ofertach operatora. Ceny zaczynają się od 9 gr. za minutę rozmowy, a kończą na kwocie 30 gr.

Większość operatorów (z wyjątkiem Orange), w tym także Play zostało ostro skrytykowanych za zaproponowane stawki roamingowe nie tylko przez użytkowników, ale także przez UKE oraz Komisję Europejską. Ta ostatnia zaczęła rozważać czy operatorzy wprowadzając kontrowersyjne cenniki nie złamią unijnych przepisów.

W poniedziałek podczas konferencji podsumowującej wyniki finansowe za I kwartał br. Jørgen Bang-Jensen, prezes Play zapowiedział że operator zamierza zweryfikować zaproponowane wcześniej stawki i przygotuje nową ofertę roamingową, która ma obowiązywać od 15 czerwca br.

Szef Playa nie podał żadnych bliższych szczegółów dotyczących nowych warunków połączeń roamingowych w UE, zapewnił jednak że będą one korzystniejsze dla użytkowników niż te zaproponowane poprzednio.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Play zapowiada zmiany w ofercie roamingowej, warunki mają być korzystniejsze

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
świadomy konsument
Czy nawet taka sieć jak Play nie potrafi (bez przymusu i groźby potężnych sankcji finansowych) zaproponować klientom uczciwego i przejrzystego cennika, bez naciągania i kombinowania?
Wszystkie kraje UE od ręki znoszą opłaty roamingowe, a Play domaga się dopłaty 5gr za każdą minutę połączenia przychodzącego. To kompletny absurd i monstrualna wpadka wizerunkowa!
18 9
odpowiedź
User
Mario
W Play jestem od lat. Ale od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem zmiany operatora. Teraz jestem o tym przekonany.
15 9
odpowiedź