SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ruszył plebiscyt Jedynki "Liga Superbohaterów". To jedna z nowości tegorocznego "Lata z Radiem"

Program Pierwszy Polskiego Radia szuka Superbohaterów, czyli ludzi, którzy niosą pomoc innym. Słuchacze mogą zgłaszać takie osoby poprzez formularz na stronie internetowej rozgłośni. Sylwetki finalistów będą prezentowane w audycji "Lato z Radiem".

Sztandarowy wakacyjny program Jedynki startuje tradycyjnie 21 czerwca. We wtorek tuż po godz. 9 słuchacze Programu Pierwszego Polskiego Radia znów usłyszą "Polkę Dziadek", charakterystyczny sygnał, którym od lat rozpoczyna się "Lato z Radiem". Audycji można będzie słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9-12.

W tym roku jedną z nowości "Lata z Radiem" będzie plebiscyt "Liga Superbohaterów". Jak informuje Polskie Radio, celem akcji jest wyróżnienie ludzi o wielkim sercu, włączających się w pomoc najbardziej potrzebującym. Takie osoby mają wskazywać słuchacze. Aby wziąć udział w plebiscycie, muszą wypełnić formularz i zgłosić swojego kandydata na Superbohatera pod adresem: ligasuperbohaterow.polskieradio.pl.

- Superbohatera mogą zgłaszać znajomi, przyjaciele, współpracownicy, a także mogą to zrobić sami zainteresowani. Specjalne jury wyłoni dziesięciu finalistów. Dokonując oceny zgłoszeń, kapituła będzie brała pod uwagę oryginalność, kreatywność i pomysłowość - informuje Polskie Radio.

Zgłoszenia do plebiscytu można przesyłać do 21 sierpnia. Sylwetki finalistów będą prezentowane na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia w audycji "Lato z Radiem" oraz na stronach internetowych i w mediach społecznościowych rozgłośni. - Każdy finalista plebiscytu otrzyma nagrodę w postaci biletów i voucherów do atrakcyjnych miejsc w Polsce - zapewnia nadawca.

Jedynka stawia latem na solidarność z Ukraińcami

Jak już informowaliśmy, w tym roku radiowa Jedynka stawia na jedność Polaków i solidarność z ukraińskimi uchodźcami. Motywem przewodnim "Lata z Radiem" będzie hasło "MAMY SIEBIE - Pochwalmy się Polską". W związku z tym Program Pierwszy Polskiego Radia pokaże m.in. jak najmłodsi goście z Ukrainy spędzają wakacje w naszym kraju.

- Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy i pokazać nasz kraj, najczęściej nieznany, ogromnej rzeszy uchodźców z Ukrainy. Pragniemy zwrócić uwagę na to, jak ważne są wzajemny szacunek, spokój, bezpieczeństwo. Jak na co dzień dostrzegać i doceniać małe rzeczy, które budują międzyludzkie relacje, tworząc naszą wspólnotę - mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu Pierwszego Polskiego Radia.

"Lato z Radiem" w te wakacje poprowadzą: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Agnieszka Kunikowska, Joanna Racewicz i Daniel Wydrych.

Stacja informuje, że reporterzy "Lata z Radiem" w tym roku odwiedzą dziewięć miast: Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice, Sieradz, Stegnę, Legnicę oraz Jakuszyce. Tam odbędą się Pikniki "Lata z Radiem". Na słuchaczy mają czekać "specjalne atrakcje i niespodzianki, konkursy z nagrodami i możliwość spotkania z prowadzącymi audycje".

Jedynka zapewnia, że w tym roku podczas audycji nie zabraknie popularnego konkursu "Skojarzenia". Z kolei w mediach społecznościowych stacja organizuje akcję "Polskie Lato z Radiem". Jej uczestnicy będą musieli zrobić zdjęcie, na którym utrwalony zostanie widok bądź miejsce na terenie Polski z widoczną nazwą miasta bądź miejscowości.

Polskie Radio z 20 mln zł straty operacyjnej

Z najnowszego badania Radio Track wynika, że w okresie od lutego do kwietnia 2022 r. udział Jedynki w rynku słuchalności wyniósł 4,9 proc. i względem analogicznego okresu rok wcześniej wzrósł o 0,2 pkt proc.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 2,4 proc. do 354,31 mln zł, głównie dzięki wzrostowi wpływów z abonamentu RTV i rekompensaty. Przychody reklamowe nadawcy wzrosły o 0,8 proc., nadal są o ok. 20 mln zł niższe niż w 2020 r. Natomiast koszty publicznego nadawcy poszły w górę o 14,5 proc. do 374 mln zł - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Według opublikowanego sprawozdania abonamentowego w ub.r. prawie 81 proc. wpływów Polskiego Radia pochodziło z abonamentu RTV i rekompensaty. Przychody w tym zakresie zwiększyły się rok do roku o 2,6 proc. do 285,86 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ruszył plebiscyt Jedynki "Liga Superbohaterów". To jedna z nowości tegorocznego "Lata z Radiem"

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mój Typ… Typiara
Mocna kandydatura na superbohaterkę - A. Kaminska - pomogła wielu ludziom, pomogła w uruchomieniu dwóch rozgłośni internetowych i to polskich, które konkurują jak równy z równym z wrogim RMF-em, pomogła wielu ludziom zaoszczędzić pieniądze, które przestali płacić na abonament, do tego pomogła wielu ludziom słabym i niewykształconym dostać pracę w Polskim Radiu, którzy bez tej pomocy byliby skazani na ubóstwo i degradację społeczną, stojąc np. na skraju alkoholizmu
odpowiedź
User
SuperAga
Do powyższego to jeszcze skala jej oddziaływania przekracza granice, dociera nawet do Bangladeszu, tam też są biedni ludzie
odpowiedź
User
Ulinek
Kiedy słuchają Ciechana to poprawia się ich samopoczucie, widzą, że można być bardziej ograniczonym, to bardzo poprawia samoocenę i pomaga w pokonywaniu codziennych trudności. Nie można o tym zapominać. To są niby małe radości, ale to z nich tworzy się dobrostan.
odpowiedź