SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ruszył plebiscyt Jedynki "Liga Superbohaterów". To jedna z nowości tegorocznego "Lata z Radiem"

Program Pierwszy Polskiego Radia szuka Superbohaterów, czyli ludzi, którzy niosą pomoc innym. Słuchacze mogą zgłaszać takie osoby poprzez formularz na stronie internetowej rozgłośni. Sylwetki finalistów będą prezentowane w audycji "Lato z Radiem".

Article

Sztandarowy wakacyjny program Jedynki startuje tradycyjnie 21 czerwca. We wtorek tuż po godz. 9 słuchacze Programu Pierwszego Polskiego Radia znów usłyszą "Polkę Dziadek", charakterystyczny sygnał, którym od lat rozpoczyna się "Lato z Radiem". Audycji można będzie słuchać od poniedziałku do soboty w godz. 9-12.

W tym roku jedną z nowości "Lata z Radiem" będzie plebiscyt "Liga Superbohaterów". Jak informuje Polskie Radio, celem akcji jest wyróżnienie ludzi o wielkim sercu, włączających się w pomoc najbardziej potrzebującym. Takie osoby mają wskazywać słuchacze. Aby wziąć udział w plebiscycie, muszą wypełnić formularz i zgłosić swojego kandydata na Superbohatera pod adresem: ligasuperbohaterow.polskieradio.pl.

- Superbohatera mogą zgłaszać znajomi, przyjaciele, współpracownicy, a także mogą to zrobić sami zainteresowani. Specjalne jury wyłoni dziesięciu finalistów. Dokonując oceny zgłoszeń, kapituła będzie brała pod uwagę oryginalność, kreatywność i pomysłowość - informuje Polskie Radio.

Zgłoszenia do plebiscytu można przesyłać do 21 sierpnia. Sylwetki finalistów będą prezentowane na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia w audycji "Lato z Radiem" oraz na stronach internetowych i w mediach społecznościowych rozgłośni. - Każdy finalista plebiscytu otrzyma nagrodę w postaci biletów i voucherów do atrakcyjnych miejsc w Polsce - zapewnia nadawca.

Jedynka stawia latem na solidarność z Ukraińcami

Jak już informowaliśmy, w tym roku radiowa Jedynka stawia na jedność Polaków i solidarność z ukraińskimi uchodźcami. Motywem przewodnim "Lata z Radiem" będzie hasło "MAMY SIEBIE - Pochwalmy się Polską". W związku z tym Program Pierwszy Polskiego Radia pokaże m.in. jak najmłodsi goście z Ukrainy spędzają wakacje w naszym kraju.

- Chcemy w ten sposób wyjść naprzeciw oczekiwaniom słuchaczy i pokazać nasz kraj, najczęściej nieznany, ogromnej rzeszy uchodźców z Ukrainy. Pragniemy zwrócić uwagę na to, jak ważne są wzajemny szacunek, spokój, bezpieczeństwo. Jak na co dzień dostrzegać i doceniać małe rzeczy, które budują międzyludzkie relacje, tworząc naszą wspólnotę - mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu Pierwszego Polskiego Radia.

"Lato z Radiem" w te wakacje poprowadzą: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Agnieszka Kunikowska, Joanna Racewicz i Daniel Wydrych.

Stacja informuje, że reporterzy "Lata z Radiem" w tym roku odwiedzą dziewięć miast: Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice, Sieradz, Stegnę, Legnicę oraz Jakuszyce. Tam odbędą się Pikniki "Lata z Radiem". Na słuchaczy mają czekać "specjalne atrakcje i niespodzianki, konkursy z nagrodami i możliwość spotkania z prowadzącymi audycje".

Jedynka zapewnia, że w tym roku podczas audycji nie zabraknie popularnego konkursu "Skojarzenia". Z kolei w mediach społecznościowych stacja organizuje akcję "Polskie Lato z Radiem". Jej uczestnicy będą musieli zrobić zdjęcie, na którym utrwalony zostanie widok bądź miejsce na terenie Polski z widoczną nazwą miasta bądź miejscowości.

Polskie Radio z 20 mln zł straty operacyjnej

Z najnowszego badania Radio Track wynika, że w okresie od lutego do kwietnia 2022 r. udział Jedynki w rynku słuchalności wyniósł 4,9 proc. i względem analogicznego okresu rok wcześniej wzrósł o 0,2 pkt proc.

W ub.r. Polskie Radio osiągnęło wzrost przychodów o 2,4 proc. do 354,31 mln zł, głównie dzięki wzrostowi wpływów z abonamentu RTV i rekompensaty. Przychody reklamowe nadawcy wzrosły o 0,8 proc., nadal są o ok. 20 mln zł niższe niż w 2020 r. Natomiast koszty publicznego nadawcy poszły w górę o 14,5 proc. do 374 mln zł - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Według opublikowanego sprawozdania abonamentowego w ub.r. prawie 81 proc. wpływów Polskiego Radia pochodziło z abonamentu RTV i rekompensaty. Przychody w tym zakresie zwiększyły się rok do roku o 2,6 proc. do 285,86 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ruszył plebiscyt Jedynki "Liga Superbohaterów". To jedna z nowości tegorocznego "Lata z Radiem"

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mój Typ… Typiara
Mocna kandydatura na superbohaterkę - A. Kaminska - pomogła wielu ludziom, pomogła w uruchomieniu dwóch rozgłośni internetowych i to polskich, które konkurują jak równy z równym z wrogim RMF-em, pomogła wielu ludziom zaoszczędzić pieniądze, które przestali płacić na abonament, do tego pomogła wielu ludziom słabym i niewykształconym dostać pracę w Polskim Radiu, którzy bez tej pomocy byliby skazani na ubóstwo i degradację społeczną, stojąc np. na skraju alkoholizmu
8 0
odpowiedź
User
SuperAga
Do powyższego to jeszcze skala jej oddziaływania przekracza granice, dociera nawet do Bangladeszu, tam też są biedni ludzie
7 0
odpowiedź
User
Ulinek
Kiedy słuchają Ciechana to poprawia się ich samopoczucie, widzą, że można być bardziej ograniczonym, to bardzo poprawia samoocenę i pomaga w pokonywaniu codziennych trudności. Nie można o tym zapominać. To są niby małe radości, ale to z nich tworzy się dobrostan.
7 0
odpowiedź