SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus odpowiada posłowi ws. 5G na iPhone’ach: nie blokujemy telefonów od jakiegokolwiek producenta

Poseł Polski 2050 Michał Gramatyka w piśmie do prezesa UKE zasugerował, że operator sieci Plus (grupa Cyfrowy Polsat) blokuje dostęp do swojej usługi 5G użytkownikom iPhone’ów. - Nie blokujemy telefonów od jakiegokolwiek producenta - zapewnia biuro prasowe Plusa.

Article

Michał Gramatyka w piśmie do prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej zwrócił uwagę, że Plus mocno promuje dostępność swojej sieci 5G. Według posła rzeczywistość w tym przypadku wygląda dużo gorzej.

- Usługi 5G nie są włączane domyślnie każdemu klientowi - często dostęp do nich uzależniony jest od posiadania odpowiedniego abonamentu, z reguły wyższego (droższego) niż „standardowe” - stwierdził polityk.

- Drogą kolejnych prób technicznych udało mi się ustalić, że dostęp do sieci 5G w PlusGSM jest automatycznie blokowany w sytuacji skorzystania z telefonów marki Apple - wszystkich rodzajów modeli iPhone 12 oraz iPhone 13 - opisał Gramatyka. Zaznaczył, że oba modele iPhone’a obsługują sieć 5G w częstotliwościach, na których dostarcza ją Plus, ale po zalogowaniu się na takim telefonie do Plusa, 5G nie jest dostępne.

UKE przeanalizuje jego informacje. - Panie Pośle, jak zawsze sprawnie zajmiemy się wyjaśnieniem sprawy. Sam jestem ciekawy - napisał na Twitterze Witold Tomaszewski, rzecznik prasowy UKE.

Plus zapewnia, że nie blokuje 5G na iPhone’ach

Biuro prasowe Plusa zapewniło, że operator „nie blokuje telefonów od jakiegokolwiek producenta”. Zaznaczyło, że wbrew stwierdzeniom Michała Gramatyki usługę 5G oferuje we wszystkich taryfach abonamentowych.

Przy okazji wytknęło posłowi, że posługuje się od ponad 10 lat nieużywaną nazwą sieci Plus, z dopiskiem „GSM”.

W sierpniu ub.r. Plus wprowadził nowe taryfy abonamentowe dla klientów indywidualnych i firmowych, we wszystkich dostępny jest internet 5G.

Telekom rozwija sieć 5G od maja 2020 roku w oparciu o pasmo 2600 MHz w technologii TDD. Stopniowo rozszerza zasięg terytorialny usługi, w drugiej połowie grudnia poinformował, że jest dostępna dla ponad 19 mln Polaków. Ponadto pod koniec ub.r. razem z firmami Ericsson i Oppo zaczął kolejny etap komercyjnych testów sieci 5G w technologii Standalone.

W trzecim kwartale br. grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat, do której należy operator Plusa, osiągnęła wzrost wpływów w ujęciu skorygowanym o 2,5 proc. do 2,59 mld zł, a dzięki finalizacji sprzedaży Polkomtel Infrastruktury za 7,07 mld zł zanotowała 3,15 mld zł zysku netto. Na koniec września firma miała 7,47 mld zł na rachunkach i lokatach.

Dołącz do dyskusji: Plus odpowiada posłowi ws. 5G na iPhone’ach: nie blokujemy telefonów od jakiegokolwiek producenta

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Twoję imię/nick
problemy pierwszego świata- aż się chce głosować na takiego osła
odpowiedź
User
telko
poprawcie byka, Witek jest rzecznikeim nie prezesem

"napisał na Twitterze Witold Tomaszewski, prezes UKE."

odpowiedź
User
Marian
Nie ma 5G w Plusie na telefonach iPhone - TAKIE SĄ FAKTY! To jest JEDYNA sieć w Polsce, w której 5G nie działa na iPhone’ach, mimo reklam mówiących, ze oferują 5G. W innych sieciach działa, dlatego zmieniłem się na Orange i mam 5G.
odpowiedź