SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus GSM współpracuje z WOŚP

PLUS GSM współpracuje przy realizacji unikatowego w skali światowej Programu Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Współpraca ma na celu wdrożenie systemu bezpłatnych, ogólnodostępnych audiometrycznych badań słuchu dla noworodków we wszystkich oddziałach położniczych w kraju.

Badania przeprowadzane są w czasie pierwszych kilku dni życia dziecka. To pozwala na szybka diagnostykę a przy wykryciu wady słuchu, natychmiastowe leczenie. Badania prowadzone są nieinwazyjnie, w czasie snu dziecka, za pomocą urządzenia, które w głównej mierze obsługiwane jest przez pielęgniarki.

Wiosną ubiegłego roku Fundacja WOŚP postanowiła wprowadzić w Polsce Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków. Programem tym objętych ma być około 380 tysięcy noworodków, które co roku przychodzą na świat w Polsce. Fundacja zakupiła 440 terminali Bazy Danych, a PLUS GSM wyposażył je nieodpłatnie w modemy pakietowej transmisji danych GPRS. Terminale z modemami znajdują się obecnie w 440 oddziałach noworodkowych w całej Polsce i służą do wprowadzania i przesyłania do Centralnej Bazy Danych wszystkich niezbędnych informacji o badaniu słuchu każdego nowo narodzonego dziecka.

"Jest to najbardziej ambitny i jak na dzień dzisiejszy - fantastycznie przyjęty przez całe środowisko neonatologów i audiologów, program medyczny. Wszyscy z zapałem dokonują tych badań, przesyłając ich wyniki do centralnej Bazy Danych. A chyba najbardziej wymiernym efektem tych działań jest fakt, że już kilkunastu noworodkom mogliśmy założyć specjalne aparaty słuchowe. Bez tych badań byłoby to zupełnie niemożliwe. Te dzieci, można powiedzieć, już zostały uratowane" - wyjaśnia dr Marzanna Radziszewska, Główny Koordynator Medyczny Programu, Pracownia Audiologiczna przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Dzięki wykorzystaniu sieci PLUS GSM i technologii GPRS, dane dotyczące wszystkich przeprowadzonych badań zbierane są w bardzo prosty sposób. Do bazy centralnej, która umieszczona jest przy Centrum Zdrowia Dziecka oraz przy Fundacji spływa dziennie 1000 - 1500 wyników badań. Po ich analizie można podjąć natychmiastową decyzję związaną z leczeniem dziecka. Plus GSM będzie także wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy na XI Finale. Pracownicy spółki będą jako wolontariusze obsługiwać infolinię telewizyjnej aukcji złotych serduszek i złotych kart telefonicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus GSM współpracuje z WOŚP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl