SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Plus razem z TVP

TVP Serwis Mobilny - nowy produkt na rynku mediów

W dniu 8 czerwca br. Telewizja Polska SA we współpracy z siecią Plus GSM zaprezentowała pierwszy w Polsce mobilny serwis informacyjny. Aktualizowane co kilka godzin informacje wyświetlane są na ekranie telefonu komórkowego w postaci tekstu, fotografii, a także sekwencji wideo.

TVP Serwis Mobilny umożliwia prosty, zdalny dostęp do najświeższych wiadomości, które dla wygody abonentów zostały podzielone na dwa obszary tematyczne. Pierwszy, "Wiadomości", zawiera aktualne informacje z kraju i ze świata, aktualności gospodarcze, sportowe, prognozę pogody oraz materiały wideo. W drugim, "Moja TVP", znajdują się m.in. informacje kulturalne, nowości ze świata nauki, literatury i programy wszystkich anten TVP.

"Nie bez dumy mogę stwierdzić, że dzisiaj, za sprawą stworzonego wspólnie przez Plus GSM i TVP SA multimedialnego serwisu informacyjnego, Polska dorównała najlepszym w wyścigu nowości na europejskim rynku telekomunikacyjnym - powiedział Mirosław Bielicki, Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Polkomtel S.A. - Stosowana z powodzeniem  od kilku lat w sieci Plus GSM pakietowa transmisja danych GPRS, a obecnie także EDGE pozwoliły  na stworzenie dojrzałego projektu, bardzo prostego w użytkowaniu, w którym nowoczesna technologia otwiera nowe pole wykorzystania programów telewizyjnych. Cieszę się, że wieloletnia współpraca Plus GSM z TVP zaowocowała tak nowatorskim rozwiązaniem, które potwierdza pionierską rolę Plus GSM we wprowadzaniu na polski rynek nowoczesnych technologii."

Korzystanie z Serwisu Mobilnego jest bezpłatne, użytkownik ponosi jedynie koszty transmisji danych do terminala (tzw. downlink), co jest nowatorskim rozwiązaniem na rynku usług GPRS. Dodatkowo, specjalnie na potrzeby tej usługi, obniżona została opłata za transmisję, która wynosi tylko 3,5 gr netto za każde 10 kilobajtów pobranych danych (APN:video.plugsm.pl).

Specjalny program umożliwiający odbieranie serwisu mobilnego można bezpłatnie pobrać ze stron internetowych TVP www.tvp.pl/serwismobilny oraz Plus GSM www.plusgsm.pl/serwismobilny, która zostanie uruchomiona 12.07.2004 r.

TVP Serwis Mobilny wykorzystuje pakietową transmisję danych GPRS oraz EDGE w sieci Plus GSM. Dzięki temu dostępny jest na 98% terytorium kraju. W serwisie zminimalizowano ilość przesyłanych danych, dzięki czemu skróceniu uległ czas oczekiwania na pobranie najnowszych informacji oraz zredukowano koszty dostępu do usługi.

Obecnie TVP Serwis Mobilny w pełnej wersji jest dostępny jedynie w aparatach GSM najnowszej generacji, np. w nowych modelach z systemem operacyjnym Symbian. Za kilka tygodni serwis będzie można eksploatować także w terminalach mobilnych opartych na platformie Microsoft i Java. Regulamin usługi dostępny jest pod adresem www.tvp.pl/serwismobilny.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus razem z TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl