SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Plus: roaming dla pre-paid za granicą jak w kraju

Od 17 września klienci pre-paid sieci Plus będą mogli wykonywać połączenia głosowe za granicą w taki sam sposób jak w kraju. Tego dnia dla użytkowników Simplus, MixPlus, Sami Swoi i 36.6 włączony zostanie komercyjnie roaming w technologii CAMEL.

Plus: roaming dla pre-paid za granicą jak w kraju

Technologia CAMEL pozwala na wykonywanie połączeń głosowych w roamingu w sposób analogiczny jak w kraju, bez konieczności używania kodów USSD. Konieczne jest wpisanie przed numerem telefonu prefiksu państwa, do którego wykonywane jest połączenie (do Polski 0048 lub +48).

Usługa nie wymaga aktywacji i każdy użytkownik, który zaloguje się w sieci roamingowej mającej podpisaną odpowiednią umowę z Polkomtelem, będzie mógł z niej korzystać. Plus będzie wysyłał do tych użytkowników wiadomość powitalną informującą o możliwości dzwonienia bez kodów USSD.

Obecnie Polkomtel ma podpisane umowy na świadczenie usługi roamingu w technologii CAMEL z 24 sieciami w 20 krajach. Trwają również testy z innymi partnerami roamingowymi, w związku z czym lista sieci, w których będzie można wykonywać połączenia bez kodów USSD, ma się sukcesywnie powiększać.

Przed wyjazdem za granicę należy aktywować usługę roamingu. Aby to zrobić należy mieć ważne konto oraz dodatni limit na koncie. Aktywacja usługi jest bezpłatna i następuje przez wpisanie w telefonie *101*11*01# i naciśnięcie przycisku "zadzwoń".

Szczegółowe informacje na temat roamingu w poszczególnych markach znajdują się na odpowiednich stronach internetowych: MixPlus, Simplus, Sami Swoi, 36.6.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Plus: roaming dla pre-paid za granicą jak w kraju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl