SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PMPG Polskie Media ze spadkiem przychodów. „Ograniczenie reklam spółek Skarbu Państwa”

Spółka PMPG Polskie Media w 2015 roku zanotowała niższe przychody niż rok wcześniej, ale do góry poszedł jej zysk netto.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata Jarzębska Article

Przychody PMPG Polskie Media ze sprzedaży w ub.r. wyniosły 51,8 mln zł, o 11 proc. mniej niż w 2014 roku. Zysk z działalności operacyjnej uplasował się w 2015 roku na poziomie 5,77 mln zł względem 9 mln zł rok wcześniej, zaś zysk netto przypisany akcjonariuszem jednostki dominującej wzrósł z 3,97 mln zł do 5,54 mln zł.

Jak podano w komunikacie "głównym czynnikiem wpływającym na wyniki firmy w 2015 r. - niezależnym od czynników ekonomicznych - było znaczne ograniczenie ilości zleceń reklamowych dla tygodnika ”Wprost” przez znaczną część spółek Skarbu Państwa w pierwszych kwartałach roku".

- Wśród pozostałych czynników, które w mniejszym stopniu wywierały wpływ na bieżącą sytuację finansową GK PMPG, znalazł się m.in. spadek obrotów realizowanych w transakcjach bezgotówkowych. Przychody barterowe były o 3,3 mln zł niższe niż w analogicznym okresie roku 2014. Spadek ten wynikał przede wszystkim ze zoptymalizowania cen tych transakcji - podała spółka.

Firma PMPG Polskie Media poprzez spółki zależne jest wydawcą tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media ze spadkiem przychodów. „Ograniczenie reklam spółek Skarbu Państwa”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wilkołak
Lisiecki, reklamy - i czytelnicy - lgną do jakości i obiektywności. A u ciebie jest odwrotnie. Te wartości są na drugim miejscu, bo ty musisz przypodobać się władzy (w poprzednich latach spodziewanej, dziś już realnej) w nadziei na ciche państwowe wsparcie. Z twojego punktu widzenia dobra zmiana niewątpliwe nastąpiła, pisowskie źródełko wybiło.
14 11
odpowiedź
User
n
To pmpg jest agencja reklamowa czy wydawnictwem?dlaczego się nie tlumaczysz ze sprzedaży, ze swojego zarzadzania.przez tyle lat istnienia.zawsze musi być cos-ktoś winny. PiS ma polewke z dupowlazow jak się wijecie u stóp tylko czy będzie się opłacało haaha
14 8
odpowiedź
User
kt
Sądząc po wizytach CBA na chacie to przytulanie do PiS może zadziałać na Majkela jak przytulanie się do kaktusa. Myślę, że kwestia czasu.
11 8
odpowiedź
User
Mańka
Kto rozsądny odchodzi..... pustka i brak realnych perspektyw
10 8
odpowiedź