SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PMPG Polskie Media ze spadkiem przychodów. „Ograniczenie reklam spółek Skarbu Państwa”

Spółka PMPG Polskie Media w 2015 roku zanotowała niższe przychody niż rok wcześniej, ale do góry poszedł jej zysk netto.

Michał M. Lisiecki, większościowy akcjonariusz PMPG Polskie Media / fot. Beata JarzębskaArticle

Przychody PMPG Polskie Media ze sprzedaży w ub.r. wyniosły 51,8 mln zł, o 11 proc. mniej niż w 2014 roku. Zysk z działalności operacyjnej uplasował się w 2015 roku na poziomie 5,77 mln zł względem 9 mln zł rok wcześniej, zaś zysk netto przypisany akcjonariuszem jednostki dominującej wzrósł z 3,97 mln zł do 5,54 mln zł.

Jak podano w komunikacie "głównym czynnikiem wpływającym na wyniki firmy w 2015 r. - niezależnym od czynników ekonomicznych - było znaczne ograniczenie ilości zleceń reklamowych dla tygodnika ”Wprost” przez znaczną część spółek Skarbu Państwa w pierwszych kwartałach roku".

- Wśród pozostałych czynników, które w mniejszym stopniu wywierały wpływ na bieżącą sytuację finansową GK PMPG, znalazł się m.in. spadek obrotów realizowanych w transakcjach bezgotówkowych. Przychody barterowe były o 3,3 mln zł niższe niż w analogicznym okresie roku 2014. Spadek ten wynikał przede wszystkim ze zoptymalizowania cen tych transakcji - podała spółka.

Firma PMPG Polskie Media poprzez spółki zależne jest wydawcą tygodników „Wprost” i „Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PMPG Polskie Media ze spadkiem przychodów. „Ograniczenie reklam spółek Skarbu Państwa”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wilkołak
Lisiecki, reklamy - i czytelnicy - lgną do jakości i obiektywności. A u ciebie jest odwrotnie. Te wartości są na drugim miejscu, bo ty musisz przypodobać się władzy (w poprzednich latach spodziewanej, dziś już realnej) w nadziei na ciche państwowe wsparcie. Z twojego punktu widzenia dobra zmiana niewątpliwe nastąpiła, pisowskie źródełko wybiło.
odpowiedź
User
n
To pmpg jest agencja reklamowa czy wydawnictwem?dlaczego się nie tlumaczysz ze sprzedaży, ze swojego zarzadzania.przez tyle lat istnienia.zawsze musi być cos-ktoś winny. PiS ma polewke z dupowlazow jak się wijecie u stóp tylko czy będzie się opłacało haaha
odpowiedź
User
kt
Sądząc po wizytach CBA na chacie to przytulanie do PiS może zadziałać na Majkela jak przytulanie się do kaktusa. Myślę, że kwestia czasu.
odpowiedź