SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

PO bojkotuje programy TVP z publicznością? Grabiec: odmawiamy udziału, ale to nie jest zorganizowany bojkot

Politycy Platformy Obywatelskiej zdecydowali, że nie będą przyjmować zaproszeń do programów w TVP Info z udziałem publiczności - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Boją się trudnych pytań. To wyraz braku szacunku dla publiczności - mówi nam Samuel Pereira, wydawca i współtwórca programu „Strefa starcia”. - Odmawiamy udziału w programach, ale to nie jest zorganizowany bojkot - tłumaczy rzecznik PO Jan Grabiec.

Studio "Strefy starcia", fot. TVP Info Article

„Strefa starcia” jest pierwszą audycją, do której w ubiegłym tygodniu politycy PO odmówili przychodzenia. Z naszych informacji wynika, że podwydawca audycji rutynowo zadzwoniła biura prasowego Platformy, aby dowiedzieć się o zestaw polityków, który wystąpi w wydaniu w niedzielę 10 października).

W odpowiedzi biuro poinformowało, że politycy PO podjęli decyzję, że aż do odwołania nie będą przychodzili do „Strefy starcia”, a także do żadnego programu TVP Info z udziałem publiczności. Powodów nie podano. O całej sytuacji poinformował na Twitterze wydawca programu Samuel Pereira.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Pereira komentuje nową decyzję polityków opozycji: - To wyraz braku szacunku do publiczności, która po równo zadaje pytania wszystkim stronom sporu politycznego. Wszyscy pozostali nie boją się ich, oprócz polityków PO, dla których idealne programy to te, w których trudnych pytań się nie zadaje, a trudnych dla PO tematów się nie porusza. Zapewne później będą manipulować statystykami obecności w TVP, jak już się zdarzało - ocenia.

Rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl podkreśla jednak, że nie ma mowy o zorganizowanym bojkocie. - Posłanki i posłowie Platformy Obywatelskiej bardzo często odmawiają występu w programach publicznej telewizji, w których występuje publiczność. Jednak to nie bojkot, a raczej niechęć do udziału w audycjach o niskim standardzie dziennikarskim. Być może rzeczywiście w ostatnią niedzielę nie znalazł się nikt, kto chciałby wystąpić w „Strefie starcia”, nie mam dokładnej wiedzy o tym - stwierdza. - Jedno jest pewne, że nie ma uchwały zarządu partii o nieprzychodzeniu do programów TVP Info - podkreśla Grabiec.

Przypomnijmy, że w połowie stycznia br. władze Platformy Obywatelskiej zdecydowały o bojkocie programów publicystycznych TVP Info, po tym jak wzmogła się krytyka publicznego nadawcy po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Pod rządami PiS telewizja publiczna stała się narzędziem politycznej nagonki oraz partyjnej propagandy. Polityka obecnego zarządu TVP prowadzi do groźnych podziałów społecznych i godzi w poczucie bezpieczeństwa Polaków. Ta sytuacja wymaga naszej stanowczej reakcji - argumentowano. We wrześniu br. - w trakcie trwania kampanii wyborczej do parlamentu - zarząd krajowy Platformy zdecydował, żeby zawiesić bojkot. Poinformował o tym szef partii Grzegorz Schetyna. - Będziemy tam po to, żeby dawać świadectwo prawdzie, i żeby nie pozwalać na posługiwanie się kłamstwem - mówił.

„Strefa starcia” jest nadawana od listopada ub.r., prowadzi ją Michał Adamczyk. Pomysłodawcą i wydawcą audycji jest szef portalu TVP.Info Samuel Pereira. Pierwszych dwadzieścia jeden wydań programu oglądało średnio 523 tys. widzów, czyli o 50 tys. osób więcej niż emitowane w tym paśmie wcześniej „Bez retuszu”.

Według danych Nielsen Audience Measurement w październiku br. kanał TVP Info zanotował 246 568 widzów średniej oglądalności minutowej i 3,99 proc. udziału w rynku oglądalności (po wzroście w skali roku o 16 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PO bojkotuje programy TVP z publicznością? Grabiec: odmawiamy udziału, ale to nie jest zorganizowany bojkot

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maja
Samuelki i dobrze robią, że odmawiają udziału w waszej maskaradzie.
14 17
odpowiedź
User
Virtu
W Strefie Starcia często jest układ 5 polityków i publicystów prawicy do 1 z opozycji. Jest to nieustanny atak kłamstw i pomówien wobec osoby, która ma utrudniony czas wypowiedzi.
14 23
odpowiedź
User
Marek
W Strefie Starcia często jest układ 5 polityków i publicystów prawicy do 1 z opozycji. Jest to nieustanny atak kłamstw i pomówien wobec osoby, która ma utrudniony czas wypowiedzi.

To zupełnie odwrotnie jak w TVN-ach.
20 12
odpowiedź