SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po finalizacji przejęcia Banku Pekao SA przez PZU i PFR do jego logo wróci żubr

Kiedy PZU i PFR po uzyskaniu zgód regulatorów sfinalizują zakup kontrolnego pakietu akcji Banku Pekao SA, do jego logotypu powróci żubr. Od ponad czterech lat zamiast niego w logo banku są elementy spójne z identyfikacją wizualną UniCredit.

logo Banku Pekao SA z lat 1999-2012Article

Kupno 32,8 proc. akcji Banku Pekao SA za 10,6 mld zł zostało ogłoszone przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju w czwartek. Finalizacja transakcji nastąpi po wyrażeniu na nią zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prezes PZU Michał Krupiński i prezes PFR Paweł Borys stwierdzili w czwartek, że powinno to nastąpić w drugim kwartale przyszłego roku.

Krupiński i Borys zapowiedzieli też, że po finalizacji przejęcia Bank Pekao SA najprawdopodobniej wróci do swojej wieloletniej identyfikacji wizualnej opartej na wizerunku żubra. Bank zrezygnował z takiej oprawy z drugiej połowie 2012 roku, wprowadzając logo spójne z identyfikacją UniCredit opartą na charakterystycznym motywie biało-czerwonym.

- Klienci Banku Pekao SA - mieliśmy odpowiednie badania w tym zakresie - bardzo żałowali, że nie ma już tak wyeksponowanego żubra jako symbolu w logo - powiedział w „Gościu Wiadomości” Michał Krupiński. Natomiast Paweł Borys z rozmowie z „Rzeczpospolitą” stwierdził, że w nowej identyfikacji banku raczej nie znajdą się elementy wskazujące na jego przynależność do grupy PZU.

Dołącz do dyskusji: Po finalizacji przejęcia Banku Pekao SA przez PZU i PFR do jego logo wróci żubr

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Państwo postanowiło bawić się w bank na koszt społeczeństwa- to zapowiedź defraudacji 10 mld, a pod przykrywką kolejne stanowiska dla polityków - żałosne.
odpowiedź
User
gość2
@up: ...i zgodne z polityką aktualnego lewackiego rządu - upaństwawiana i ręcznego sterowania.
odpowiedź
User
gość 3
Ludzie bezbłędnie identyfikowali "bank z żubrem", ale dla mnie symbolem Pekao SA był globus - symbol "światowości".
odpowiedź