SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Po odejściu Żebrowskiego akcje K2 Internet w dół o 27 proc.

W ciągu trzech sesji giełdowych po ogłoszeniu odejścia Janusza Żebrowskiego z funkcji prezesa Grupy K2 Internet akcje spółki potaniały o 27 proc. Przy czym w kolejnych dniach spadek wyceny giełdowej firmy wyhamował.

Janusz Żebrowski, członek rady nadzorczej K2Article

Informacja o rezygnacji Janusza Żebrowskiego ze stanowiska prezesa została podana przez Grupę K2 Internet po południu 31 października. Żebrowski swoją decyzję uzasadnił względami osobistymi, natomiast w poniedziałek 4 listopada zarząd spółki poinformował, że jej nowy prezes zostanie wybrany do końca br., a do tego momentu p.o. prezesem będzie wiceprezes Tomasz Tomczyk (więcej na ten temat).

Na koniec sesji giełdowej 31 października akcja K2 Internet kosztowała 15 zł, o 20 gr więcej niż dzień wcześniej. Jednak już podczas następnej sesji, w poniedziałek 4 listopada, papiery wartościowe spółki staniały o 9,93 proc. - do 13,51 zł. Kolejne dni przyniosły dalsze spadki: we wtorek - o 10,07 proc. do 12,15 zł, a w środę - o 9,88 proc. do 10,95 zł. W efekcie w ciągu trzech sesji akcje potaniały o 27 proc. - z 15 do 10,95 zł.

>>> Janusz Żebrowski: w tym roku słabsze wyniki K2 z powodu straty Oktawave

Warto zaznaczyć, że prawie jednocześnie z komunikatem o odejściu Żebrowskiego pojawiła się informacja, że agencja K2 straciła na rzecz Artegence obsługę Play w internecie, za to należąca do Grupy K2 Internet agencja Good została dodatkową agencją ATL-ową operatora (przeczytaj o tym więcej).

W drugiej połowie zeszłego tygodnia spadek ceny akcji Grupy K2 Internet wyhamował. W czwartek papiery wartościowe spółki potaniały już tylko o 1,28 proc., a to w piątek zdrożały o 0,74 proc. i na koniec sesji kosztowały 10,89 zł.

Mimo dużego spadku na początku ubiegłego tygodnia akcje Grupy K2 Internet nie osiągnęły rekordowo niskiej wyceny. Przez część czerwca i lipca br. kosztowały bowiem poniżej 9 zł, a wcześniej podobnie tanie były pod koniec 2009 roku.

Z kolei rekordowo drogie były wiosną 2011 roku, gdy kosztowały ponad 28 zł. Grupa K2 Internet weszła na giełdę w czerwcu 2008 roku, a na otwarciu cena jej akcji wynosiła 23 zł.

W I połowie br. Grupa K2 Internet zanotowała 24,39 mln zł przychodów (16,6 proc. mniej niż rok wcześniej) i 1,67 mln zł straty netto (wobec 1,16 mln zysku przed rokiem). Do spółki w całości należą firmy K2 Internet, K2 Media, K2 Web Systems, K2 Search, K2.pl, Good, K2 TM, Oktawave oraz mniejszościowe udziały w firmach MDPL, Audioteka i Fastbanking.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Po odejściu Żebrowskiego akcje K2 Internet w dół o 27 proc.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Byebye
Warto też dodać że oprócz budżetu play k2 straciło w ostatnim roku kilku innych kluczowych klientów co z pewnością wpłynie na wynik finansowy.
odpowiedź