SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Do Carrefoura na zakupy z własnymi opakowaniami - w całej Polsce

Carrefour Polska wprowadził we wszystkich swoich sklepach w Polsce akcję, w ramach której zachęca klientów, by po zakupy produktów na wagę oraz owoców i warzyw przychodzili z własnymi opakowaniami wielorazowego użytku. Akcji towarzyszy kampania informacyjna.

Article

Carrefour testował rozwiązanie pozwalające klientom przynoszenie własnych opakowań, gdy chcą kupować produkty na wagę w sklepach tej sieci w Bydgoszczy i Toruniu. Taką możliwość wprowadzono tam na początku marca br.

Teraz detalista zdecydował dać możliwość  kupowania do własnych opakowań produktów na wagę we wszystkich swoich hiper- i supermarketach w Polsce. Klienci mogą zabrać do sklepu swoje pudełka, woreczki lub słoiki. W sklepie wystarczy przekazać opakowanie pracownikowi obsługującemu wybrane stoisko z produktami na wagę, takimi jak wędliny czy sery. Sprzedawca wytaruje pudełko, nałoży do niego produkt i przyklei na spód opakowania etykietę wagi do zeskanowania przy kasie.

Carrefour zachęca też do zakupu owoców i warzyw do swoich woreczków. Ponadto, w ramach zakupów do swoich opakowań, we wszystkich bistro „Smacznie” działających przy hipermarketach Carrefour, można napić się kawy nalanej do własnego kubka wielokrotnego użytku.

- Redukcja korzystania z torebek jednorazowego użytku i odpowiednie gospodarowanie odpadami z tworzyw sztucznych to priorytet w działaniach proekologicznych Carrefour. To cel, który chcemy zrealizować wspólnie z klientami dla dobra naszej planety - mówi Barbara Kowalska, dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju Carrefour Polska. - Aby go skutecznie realizować, działamy dwutorowo: wdrażając nasze własne praktyki w ramach strategii opakowaniowej Carrefour oraz oferując naszym klientom możliwości przyłączenia się do akcji „z własnym opakowaniem”. Obie te inicjatywy stały się również konkretnymi działaniami Carrefour Polska w ramach globalnego programu Act for Food. Liczymy, że dzięki temu, wielu naszych klientów zmieni na stałe swoje nawyki zakupowe - dodaje.

Obok zakupów do własnych opakowań wielorazowych, Carrefour realizuje także szereg inicjatyw w ramach strategii opakowaniowej firmy. Głównymi celami wyznaczonymi w tym obszarze są: wprowadzenie 100 proc. opakowań marki własnej nadających się do recyklingu lub kompostowania do 2025 roku, wprowadzenie do sprzedaż toreb kasowych pochodzących w 100 proc. z recyklingu odpadów do 2022 roku, a także redukcja masy opakowań marki własnej do 2022 roku o 5 proc. w stosunku do roku 2017. W sklepach Carrefour Polska są już dostępne pierwsze produkty ze zmniejszoną masą opakowań. W 2018 roku udało się w nich wykorzystać 1,8 tony mniej plastiku. Z kolei w ramach redukcji wykorzystania tworzyw sztucznych do magazynowania i transportu – sieć zmniejszyła ich zużycie o 35 ton w 2018 roku.

Act for Food to kampania, którą Carrefour realizuje w ramach strategii transformacji żywieniowej w odpowiedzi na globalne wyzwania takie jak poszanowanie środowiska naturalnego, pochodzenie produktów oraz oczekiwania klientów. Act for Food to ogólnoświatowy program konkretnych działań, dzięki któremu klienci Carrefour zyskują dostęp do wysokiej jakości produktów w rozsądnych cenach. To inicjatywa, która ma pomagać w dbaniu o zdrowie i wspólną przyszłość, zgodnie z założeniem „gdy jesz lepiej, to żyjesz lepiej”. W ramach kampanii Carrefour promuje też konkretne działania mające na celu dbałość o dobrostan zwierząt i ochronę środowiska.

Obu tym inicjatywom towarzyszy ogólnopolska kampania informacyjna dla klientów, obejmująca m.in. nośniki tradycyjne i digitalowe w sklepach Carrefour Polska, katalogi handlowe i działania w internecie.

Warzywa do własnych woreczków także w Biedronce i Lidlu

Podobne rozwiązania oferuję także dyskonty, które w ostatnich latach wysunęły się na czele najpopularniejszych sklepów wśród Polaków. Owoce i warzywa zapakujemy do własnych woreczków i torebek w Biedronce i Lidlu.

Jeszcze dalej poszedł Carrefour we Francji. Od maja w Paryżu realizuje projekt testowy polegający na sprzedaży około 20 produktów ekologicznych, takich jak miód, olej i przyprawy, w pojemnikach zwrotnych.  Celem jest ograniczenie produkcji szkodliwych dla środowiska materiałów, zwłaszcza plastiku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Do Carrefoura na zakupy z własnymi opakowaniami - w całej Polsce

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ekomaniak
Lubię to! Brawo Carrefour!
4 4
odpowiedź
User
marketerka
Sprawdzilam. Dziala. Niektóre tylko panie chcą ten mój pojemnik wsadzać jeszcze w torebke foliową 😂
8 1
odpowiedź
User
edyta
Sprawdzilam. Dziala. Niektóre tylko panie chcą ten mój pojemnik wsadzać jeszcze w torebke foliową 😂


siła przyzwyczajenia 🙂
4 2
odpowiedź
User
grey
BRAWO!!!
5 3
odpowiedź
User
qwerty
Szkoda że tylko produkty na wage.
Tak to bym poszedł z butelką po ... wino owocowe ;)
5 2
odpowiedź